W Stalowej Woli

NOWA GWIAZDA MEDIÓW ?

NOWA GWIAZDA MEDIÓW ?

Wybory samorządowe sprawiają, że coraz trudniej w internecie znaleźć coś innego niż reklamy wyborcze kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. Być może w następnych wyborach cała kampania przeniesie się do internetu. Internet ma swoje brutalne prawa i prawidłowości. Jedną z nich jest to, że nie trzeba umieć pisać, żeby pisać w internecie. Tu wystarczy zdjęcie, które inni analfabeci albo analfabeci funkcjonalni (tych w internecie najwięcej) dla których wszystko jest „super!” (najgłupsze i najczęściej używane słowo w internecie) „lajkują” i ktoś staje się gwiazdą polityki i czegokolwiek, czyli celebrytą, czyli osobą znaną z tego, że jest znaną.

Wszelkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że obecna kampania wyborcza będzie narodzinami kolejnej internetowej gwiazdy. O kim mowa? Ano o przewodniczącym Rady Miejskiej Stanisławie Sobieraju. Pan przewodniczący założył sobie stronę internetową na której prezentuje siebie wszechstronnie i otwarcie. Jest wszystko dzięki czemu dołącza się do celebrytów, czyli dużo zdjęć w sympatycznych pozach i ze znanymi osobami (znanymi przynajmniej w PiS), Mamy jednak pewną wątpliwość co do tekstów. Słyszeliśmy szanownego pana przewodniczącego przy różnych okazjach i jakoś ani zasób słownictwa i sposób budowania zdań niestety nie porywa. Ponoć łatwiej to zrozumieć na trybunie stadionu, ale trzeba przyznać, że przynajmniej na sali obrad nie słyszymy słów najczęściej używanych na meczach piłkarskich. Dlatego wybaczy nam pan przewodniczący, że wzorem publiczności teatralnej spytamy o teksty na jego stronie autor, autor, autor!

Rozumiemy, że pan przewodniczący w stronę włożył cały talent, wiedzę i co tam jeszcze mógł włożyć. Trzeba przyznać, że wyszło elegancko. Równie elegancko wyszło opisanie osoby pana przewodniczącego, bo z powodów wyżej opisanych o autorstwo tekstu nie będziemy go oskarżać. Zaniepokoił nas tylko jeden fakt, a w zasadzie brak pewnego faktu, który uważamy za dość ważny. Chodzi nam o to jakie wschodząca gwiazda polityczna PiS-u i przyszły megacelebryta ma wykształcenie, bo jakoś tej informacji nie mogliśmy znaleźć. Swego czasu złe języki mówiły na mieście, że pan przewodniczący intensywnie przygotowywał się do matury. Być może z tego powodu miasto nie wstrzymało oddechu, ale dla wielu było to ważne. No to jak jest z tą maturą pana przewodniczącego? Jeżeli ktoś z Czytelników ma w tej sprawie sprawdzone informacje będziemy wdzięczni za ich dostarczenie. No bo jak to tak – pierwszorzędna gwiazda polityczna lokalnego PiS (to lokalnego to tylko na razie, coś o tym wiemy) bez matury!?

Czyżby miały się potwierdzić złośliwe plotki, że w PiS nie matura, lecz chęć szczera… Albo, że w tym samym PiS wykształcenie uzupełniają szybciej niż sekretarze KC za komuny. Oczywiście pan przewodniczący jest tu poza wszelkimi podejrzeniami.

Marcin Swobodny 

26 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

Przedszkolaki udekorowały Galerię Malarstwa Alfonsa Karpińskiego

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021