W Stalowej Woli

Nowa hala dla przedsiębiorców powstanie w mieście

Nowa hala dla przedsiębiorców powstanie w mieście

Nowoczesna modułowa hala ma mieścić się przy ul. Kwiatkowskiego w Stalowej Woli. Ma to być inwestycja dedykowana przedsiębiorcom, którzy będą mogli wynajmować moduły w tym obiekcie.  Jest to jeden z elementów projektu Kuźni Przedsiębiorczości.

Jak informował prezydent Lucjusz Nadbereżny, hala ma znajdować się na działce, którą miasto  przekazało aportem na rzecz Miejskiego Zakładu Komunalnego. Grunt ten jest w bezpośrednim sąsiedztwie byłego Inkubatora Technologicznego. Inwestycja ta będzie realizowana przez MZK.

Prezydent zaznaczał, że MZK złożyło skuteczną aplikację o dofinansowanie do marszałka województwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę innowacyjnej modułowej hali przemysłowej, która będzie dedykowana średnim i małym firmom prowadzącym działalność produkcyjną. Tam również będzie powierzchnia biurowa. W ramach tego projektu są także działania miękki dotyczące wsparcia prawniczego i księgowego dla firm, które będą działać w Stalowowolskiej Strefie Gospodarczej.
Czekamy na rozstrzygnięcie udzielenia dotacji. Decyzje te mają zapaść najprawdopodobniej we wrześniu. Zatem rzeczowa realizacja tej inwestycji dedykowanej dla działalności gospodarczej byłaby realizowana w 2019 roku – mówił prezydent.

Anna Pasztaleniec, prezes MZK informowała, że pwierzchnia produkcyjna hali będzie to około 2 100 mkw. Przedsiębiorcy będą mogli wynajmować od 1 do 8 modułów. W obiekcie będą wykorzystane naturalne źródła energii, na dachu zostaną zainstalowane panele słoneczne. – Dlatego też wynajęcie modułów powinno być dużo tańsze, niż wynajęcie jakiejkolwiek hali produkcyjnej na terenie Stalowej Woli. Mam nadzieję, że do września uda się podpisać umowę o dofinansowanie. W tym momencie jest uzyskiwany całościowy projekt i pozwolenie, abyśmy mogli na wiosnę w 2019 roku ruszyć z budową – mówiła prezes MZK.
Wartość tej inwestycji to około 11,2 mln zł, a dofinansowanie może wynieś 85 proc.

Zarówno hala jak i powstała nowa przestrzeń dla przedsiębiorców w budynku pierwotnej dyrekcji HSW, powstają dlatego, że cała powierzchnia produkcyjna i biurowa w dawnym Inkubatorze Technologicznym jest zajęta.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021