W Stalowej Woli

Nowa inwestycja w stalowowolskim PKS-ie

Nowa inwestycja w stalowowolskim PKS-ie

W nowoczesną linia diagnostyczną wzbogaciła się Okręgowa Stacji Kontroli Pojazdów RST0001, należąca do Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli. Klienci już mogą korzystać z tych usług.

Jak zaznacza Tadeusz Bak, prezes PKS-u, przedsiębiorstwo stara  się także wykonywać różnego rodzaju dodatkowe działalności, stąd pomysł unowocześnienia stacji, a tym samym świadczenia usług na jeszcze wyższym poziomie.
– Taka linia jest bardzo dobrą inwestycją, z pewnością ucieszy naszych klientów, zapraszamy do korzystania z naszych usług.  Jest to urządzenie uniwersalne, można badać zarówno samochody osobowe jak i ciężarowe. Linia ta jest polskim produktem, produkuje ją Unimetal, w ten sposób wspieramy też naszych krajowych przedsiębiorców. Jest to bardzo profesjonalny zestaw, nagrodzony złotym medalem podczas Międzynarodowych Targów Techniki Motoryzacyjnej w 2016 roku. Takiego urządzenia, tego producenta na terenie Stalowej Woli nie ma. Oprócz tej linii wprowadzamy też takie rozwiązania, które wychodzą naprzeciw klienta, czyli powiadamiamy SMS-em o kończącym się terminie przeglądu technicznego – mówi prezes.

Jak podkreśla Dariusz Wojtanowicz, kierownik stacji, jest to linia nowoczesna, która ułatwia pracę diagnostom, ponadto przegląd jest dużo szybszy, dodatkowo jego jakość jest wyższa. Urządzenie daje także możliwość porównania stanu technicznego pojazdu z rokiem ubiegłym.
– Oprogramowanie tej linii pozwala na jego aktualizację poprzez łączenie online z serwisem. Dlatego też w przypadku zmiany przepisów i wprowadzania nowych wymagań możemy szybko dostosować oprogramowanie do ewentualnych zmian – wyjaśnia kierownik.

Linia diagnostyczna Uniline Quatinum trzeciej generacji, to komputerowo  zintegrowana i funkcjonalna ścieżka diagnostyczna do badania wstępnej oceny ustawienia kół, tzn. zbieżności, zawieszenia i układu kierowniczego, stanu technicznego amortyzatorów oraz rożnych rodzajów układów hamulcowych pojazdów wszystkich typów, w tym dostawczych, ciężarowych, autobusów ciągników rolniczych, przyczep, naczep, motorowerów i motocykli. Linia bada też pojazdy z napędem 4*4.
Modernizacja stacji diagnostycznej PKS-u kosztowała 168 tys. zł. Rocznie jest tu przeprowadzanych około 5 tys. badań pojazdów .

IMG_0770 IMG_0778 IMG_0779 IMG_0784 IMG_0789 IMG_0792

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021