Bez kategorii

Nowa trybuna już pnie się w górę

Nowa trybuna już pnie się w górę

Trwają intensywne prace przy budowie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Roboty rozpoczęły się pod koniec września od rozbiórki trybuny. Obecnie już zostały wykonane fundamenty pod nową trybunę zachodnią. To inwestycja za ponad 43 mln zł, którą dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki kwotą 15 mln zł. Zakończenie prac jest planowane końcem września przyszłego roku   

Inwestycję tę realizuje firma Budimex, jak zaznacza kierownik budowy Roman Dul, do tej pory udało wykonać się w 100 procentach fundamenty. – Wyszliśmy już z ziemi, wykonujemy zasypki. Są już słupy pierwszego piętra ustrojów ramowych. Będziemy chcieli jak najszybciej wykonać ten stan surowy trybuny zachodniej, ponieważ jest dosyć skomplikowana wewnątrz. Są tam dwie kondygnacje pełne, a także całość zadaszenia w konstrukcji stalowej. Mamy zamiar zakończyć tą trybunę w stanie surowym około marca przyszłego roku. Potem instalacje i roboty wykończeniowe – mówi kierownik budowy. Ponadto przebudowane będą boiska boczne treningowe, w tym jedno ze sztuczną nawierzchnią w krytej hali pneumatycznej i oczywiście wykonana płyta głównego boiska.  Na zakończenie pozostanie zagospodarowanie terenu, utwardzenie placów, wykonanie ogrodzenia.

Jak zaznacza prezydent Lucjusz Nadbereżny, harmonogram prac jest bardzo napięty.
– Liczmy, że pogoda będzie sprzyjać i prace będą postępować bez zakłóceń. To jest obiekt, przede wszystkim dedykowany dla dzieci i młodzieży. Mamy już dzisiaj zapytania nie tylko ze szkółek, które funkcjonują w naszym powiecie, ale również z zewnątrz. Ta infrastruktura będzie stwarzała niesamowite możliwości do trenowania, zwłaszcza w okresie jesiennym – zaznacza prezydent.

Poseł Rafał Weber zauważa, że boisko pełnowymiarowe, które zostało zbudowano w ubiegłym roku jest najlepszym dowodem na to, że takie obiekty są potrzebne.
– To boisko cieszy się, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, bardzo dużym zainteresowaniem. W trakcie ostatniej zimy odbyło się na nim kilkaset treningów, meczów sparingowych. To boisko na siebie zarobiło. Także jestem przekonany, że ten obiekt jako Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej, również będzie cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród zespołów ze Stalowej Woli, zespołów juniorskich, ale też będą tutaj przyjeżdżały, nie tylko na mecze sparingowe, ale również na kilkudniowe obozy zespoły z całej Polski – mówił poseł.

Jarosław Stawiarski, wiceminister sportu i turystyki, zaznaczał, że Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej powinno przynosić dochody.   – Wierzę w to, że jeszcze będziecie na tym ośrodku zarabiać – mówił minister do prezydenta Nadbereżnego. Podkreślał, że takiego ośrodka jeszcze nie ma w Polsce.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Bez kategorii

II Gminny Powstańczy Rajd Rowerowy – I VIII 2021r

stw24.pl3 sierpnia 2021

Symbolicznym rajdem pamięci uczcili Powstańców Warszawskich

stw24.pl3 sierpnia 2021

Krótki przewodnik po rozmiarach męskiej odzieży

stw24.pl1 lipca 2021

Policja na rowerach i quadach będzie patrolować stalowowolskie ulice

stw24.pl23 czerwca 2021

Maciej Paterski mistrzem Polski w kolarstwie szosowym

stw24.pl21 czerwca 2021

Piknik charytatywny z okazji Dnia Dziecka

stw24.pl27 maja 2021

Drugi milion na leczenie Bartusia z Sandomierza.Proste sposoby aby przyśpieszyć zbiórkę

stw24.pl20 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021