Fotorelacje

Nowe fakty w sprawie morderstwa

Nowe fakty w sprawie morderstwa

Co rzeczywiście wydarzyło się nocą w bloku przy ul. Popiełuszki 40 w Stalowej Woli? Dlaczego i w jaki sposób zostało zamordowanych trzech mężczyzn? Jaki był motyw zbrodni? To wyjaśni śledztwo, które prowadzi miejscowa Prokuratura Rejonowa.

W sprawie tej tragedii została zwołana konferencja prasowa, jednakże o szczegółach śledczy mówią bardzo ostrożnie.

Jak poinformowała Barbara Bandyga, szefowa prokuratury, dziś rano Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli została powiadomiona o ujawnieniu zwłok w jednym z mieszkań na terenie Stalowej Woli. – Początkowo miały być to jedne zwłoki, ale po przybyciu na miejsce okazało się, że są ciała dwóch mężczyzn. W trakcie wykonywania czynności ustalono, że w innym mieszkaniu na wyższym piętrze, znajdują się zwłoki trzeciego mężczyzny. W związku z tym zdarzeniem zostały zatrzymane dwie osoby, podejrzewane o dokonanie zabójstw. Na razie na 48 godzin. Zarzuty nie zostały im jeszcze postawione. Z uwagi na początkową fazę tego postępowania nie mogę mówić o szczegółach. Co do przyczyny zgonu wypowie się biegły. Jutro w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok pokrzywdzonych. Na chwilę obecną można powiedzieć, że prawdopodobną przyczyną zgonu były ciosy zadane ostrym narzędziem. Prawdopodobnie narzędziem zbrodni był nóż – mówi prokurator.

Jak zaznacza, z uwagi na początek śledztwa nie może ujawniać intensywności zadawanych ciosów oraz obrażeń. Najpierw śledczy muszą zgromadzić materiał, przesłuchać świadków, dopiero później podadzą informacje do wiadomości opinii publicznej. – Trzeba brać pod uwagę, że prowadzimy to śledztwo zaledwie kilka godzin. Nie jesteśmy w stanie fizycznie zrobić więcej, niż to co już zrobiliśmy. Oględziny na miejscu zdarzenia wciąż trwają, w związku z tym cały czas gromadzone są materiały. Ustalamy osoby, które mogły coś słyszeć, widzieć lub mieć jakiekolwiek informacje w tej sprawie. Za wcześnie, żeby podawać do opinii publicznej co mogło się tam wydarzyć – stwierdza Barbara Bandyga.

Ustalone zostało, że ofiarami są dwaj mężczyźni w wieku 62 lat i 39 lat, byli to mieszkańcy Stalowej Woli.

Na pytanie, czy osoba, która dokonała czynu jest osobą chora psychicznie, prokurator odpowiada, że nie może się na ten temat wypowiadać. Zaznacza jednak, że zarówno pokrzywdzeni, jak i osoby zatrzymane – podejrzewane o dokonanie tego czynu, są znane policji. Prawdopodobnie chodziło o jakieś porachunki pomiędzy tymi konkretnymi osobami. Mężczyźni, którzy nie żyją są znani prokuraturze, to osoby mieszkające w bloku socjalnym. Przewijali się w sprawach karnych.

A czy udział w zabójstwie miały inne osoby? – Na chwilę obecną wiemy o dwóch, te dwie osoby są zatrzymane, ale to jest dopiero początek, także kategorycznie nie możemy się wypowiedzieć – dodaje.

Więcej szczegółów na temat zabójstw prokuratura poda najprawdopodobniej w środę.

Więcej informacji:

https://stw24.pl/brutalne-potrojne-morderstwo-w-stalowej-woli/

https://stw24.pl/27-latek-przyznal-sie-do-morderstwa/

 

Dorota Zakrzewska

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Stalowowolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

stw24.pl14 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Rodzinny piknik ,,Wakacje – czas start !”

stw24.pl30 czerwca 2021

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

„Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

„Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020