W Stalowej Woli

Nowe inwestycje przed biblioteką już w przyszłym roku

Nowe inwestycje przed biblioteką już w przyszłym roku

W przyszłym roku powstanie oczko wodne przed Biblioteką Międzyuczelnianą w Stalowej Woli. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radni w zmianie do uchwały budżetowej przeznaczyli na ten cel 55 tys. zł.

Pomysł ten nie wszystkim radnym jednak się spodobał. Jan Sibiga, wiceprzewodniczący Rady Miasta, przypominał, że radni poprzednich kadencji apelowali o to, by w obrębie kościoła pw. św. Floriana, powstała koncepcja zagospodarowania tego terenu.
– Chodzi o to, by to nie było takie upychanie dziur, przy jednym, przy drugim obiekcie, tylko by podejść do tego kompleksowo i w maksymalny, obiektywny sposób zagospodarować ten teren, żeby miał jakiś wyraz przestrzenny w tym kluczowym miejscu dla Stalowej Woli. Takie instalowanie doraźne, przed poszczególnymi obiektami takich rozwiązań oderwanych od całości, bez przewodniej myśli architektonicznej nie jest najlepsze. Ja osobiście bym się wstrzymał. Mamy już strumyk, jeszcze będziemy mieć oczko – zastanawiał się wiceprzewodniczący?

Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, jednoznacznie stwierdził, że miasto nie ma wyjścia i musi zbudować oczko. To dlatego, że ten obiekt był wpisany do całego projektu w ramach którego została wybudowana Biblioteka Międzyuczelniana. To projekt unijny, na który miasto uzyskało bardzo duże dofinansowanie.

– W projektach unijnych jest jak w Piśmie Świętym, ani jedna jota nie może być zmieniona, również tutaj, ze względu na to, że jest to olbrzymi projekt, olbrzymie dofinansowanie, nie możemy się narazić na jakiekolwiek zmiany. Uznaję fakt, że to oczko wodne nie zostało wykonane w ramach oddania, uważam to za skrajną nieodpowiedzialność – mówił prezydent. Przyznał, że rzeczywiście teren wokół kościoła św. Floriana wymaga całościowego spojrzenia i rewitalizacji.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

W terenie zabudowanym jechał 125 km/h

stw24.pl26 lutego 2021
stalowa wola

Konkurs na Dyrektora Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli

stw24.pl26 lutego 2021

Punkt pobrań wymazów typu drive-thru

stw24.pl25 lutego 2021

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021

Uwaga na oszustów podających się za pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Kacper Piechniak nowym piłkarzem Stali Stalowa Wola

stw24.pl18 lutego 2021

Sprzęt dla szpitala od amerykańskiego koncernu

stw24.pl18 lutego 2021

Toporna ofensywa.

stw24.pl17 lutego 2021