W Stalowej Woli

Nowe inwestycje przed biblioteką już w przyszłym roku

Nowe inwestycje przed biblioteką już w przyszłym roku

W przyszłym roku powstanie oczko wodne przed Biblioteką Międzyuczelnianą w Stalowej Woli. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radni w zmianie do uchwały budżetowej przeznaczyli na ten cel 55 tys. zł.

Pomysł ten nie wszystkim radnym jednak się spodobał. Jan Sibiga, wiceprzewodniczący Rady Miasta, przypominał, że radni poprzednich kadencji apelowali o to, by w obrębie kościoła pw. św. Floriana, powstała koncepcja zagospodarowania tego terenu.
– Chodzi o to, by to nie było takie upychanie dziur, przy jednym, przy drugim obiekcie, tylko by podejść do tego kompleksowo i w maksymalny, obiektywny sposób zagospodarować ten teren, żeby miał jakiś wyraz przestrzenny w tym kluczowym miejscu dla Stalowej Woli. Takie instalowanie doraźne, przed poszczególnymi obiektami takich rozwiązań oderwanych od całości, bez przewodniej myśli architektonicznej nie jest najlepsze. Ja osobiście bym się wstrzymał. Mamy już strumyk, jeszcze będziemy mieć oczko – zastanawiał się wiceprzewodniczący?

Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, jednoznacznie stwierdził, że miasto nie ma wyjścia i musi zbudować oczko. To dlatego, że ten obiekt był wpisany do całego projektu w ramach którego została wybudowana Biblioteka Międzyuczelniana. To projekt unijny, na który miasto uzyskało bardzo duże dofinansowanie.

– W projektach unijnych jest jak w Piśmie Świętym, ani jedna jota nie może być zmieniona, również tutaj, ze względu na to, że jest to olbrzymi projekt, olbrzymie dofinansowanie, nie możemy się narazić na jakiekolwiek zmiany. Uznaję fakt, że to oczko wodne nie zostało wykonane w ramach oddania, uważam to za skrajną nieodpowiedzialność – mówił prezydent. Przyznał, że rzeczywiście teren wokół kościoła św. Floriana wymaga całościowego spojrzenia i rewitalizacji.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021