W Stalowej Woli

Nowe inwestycje przed biblioteką już w przyszłym roku

Nowe inwestycje przed biblioteką już w przyszłym roku

W przyszłym roku powstanie oczko wodne przed Biblioteką Międzyuczelnianą w Stalowej Woli. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radni w zmianie do uchwały budżetowej przeznaczyli na ten cel 55 tys. zł.

Pomysł ten nie wszystkim radnym jednak się spodobał. Jan Sibiga, wiceprzewodniczący Rady Miasta, przypominał, że radni poprzednich kadencji apelowali o to, by w obrębie kościoła pw. św. Floriana, powstała koncepcja zagospodarowania tego terenu.
– Chodzi o to, by to nie było takie upychanie dziur, przy jednym, przy drugim obiekcie, tylko by podejść do tego kompleksowo i w maksymalny, obiektywny sposób zagospodarować ten teren, żeby miał jakiś wyraz przestrzenny w tym kluczowym miejscu dla Stalowej Woli. Takie instalowanie doraźne, przed poszczególnymi obiektami takich rozwiązań oderwanych od całości, bez przewodniej myśli architektonicznej nie jest najlepsze. Ja osobiście bym się wstrzymał. Mamy już strumyk, jeszcze będziemy mieć oczko – zastanawiał się wiceprzewodniczący?

Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, jednoznacznie stwierdził, że miasto nie ma wyjścia i musi zbudować oczko. To dlatego, że ten obiekt był wpisany do całego projektu w ramach którego została wybudowana Biblioteka Międzyuczelniana. To projekt unijny, na który miasto uzyskało bardzo duże dofinansowanie.

– W projektach unijnych jest jak w Piśmie Świętym, ani jedna jota nie może być zmieniona, również tutaj, ze względu na to, że jest to olbrzymi projekt, olbrzymie dofinansowanie, nie możemy się narazić na jakiekolwiek zmiany. Uznaję fakt, że to oczko wodne nie zostało wykonane w ramach oddania, uważam to za skrajną nieodpowiedzialność – mówił prezydent. Przyznał, że rzeczywiście teren wokół kościoła św. Floriana wymaga całościowego spojrzenia i rewitalizacji.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Starosta przedstawił kadrze nową p.o. dyrektora szpitala

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Komendant straży pożarnej Robert Lebioda przeszedł na emeryturę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Dzięki uczciwemu znalazcy, młody mieszkaniec odzyskał swoją zgubę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Letnia scena w Muzeum

stw24.pl2 sierpnia 2021

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021