W Stalowej Woli

Nowe oświetlenie ulic Stalowej Woli

Nowe oświetlenie ulic Stalowej Woli

Samorząd Stalowej Woli dba o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców nie tylko poprzez realizację strategicznych inwestycji, ale także poprzez małe, codzienne naprawy i remonty. Przez cały rok trwają na terenie miasta prace związane z wymianą lub naprawą oświetlenia wzdłuż naszych ulic, na parkingach czy terenach międzyblokowych.

Od początku roku konserwację przeszło około 300 lamp ulicznych. Przy ul. Bojanowskiej, ul. Orzeszkowej, czy przy ul. Targowej wymienione zostały zniszczone słupy i oprawy, na skarpie również uszkodzone kable.

Na terenie miasta wymienione zostały też 54 oprawy oświetleniowe na energooszczędne wraz z zabezpieczeniem przyziemnej części słupów. Zakończona została także wymiana słupów oświetleniowych na parkingu przy ul. Okulickiego.

W tym czasie PGE wymieniło również oprawy przy Al. Jana Pawła II na odcinku od ul. KEN do ul. Popiełuszki. Ponadto na osiedlu Młodynie w rejonie PSP nr 11 zmieniono 45 opraw parkowych.

W ramach konserwacji oświetlenia ulicznego na bieżąco przesyłane były zgłoszenia do PGE oraz wykonawcy wybranego w ramach przetargu. PGE poprawiło oświetlenie m.in. wokół Placu Piłsudskiego, przy ul. Poniatowskiego, ul. Skoczyńskiego, ul. Sandomierskiej, ul. Staszica, ul. Czarnieckiego, ul. Mickiewicza, ul. Dmowskiego, czy ul. Starowiejskiej. Ponadto przez wykonawcę zrealizowane zostały prace przy oświetleniu na strefie przemysłowej (47 szt.), na trasie podskarpowej (21 szt.), przy ul. Okulickiego (9 szt.), ul. Ofiar Katynia (7 szt.), ul. Dębowej (7 szt.), ul. KEN, ul. Ogrodowej, ul. Granicznej, na os. Fabrycznym, w Rozwadowie, czy na cmentarzu komunalnym.

W planach na ten rok jest jeszcze wymiana słupów przy ul. Energetyków w kierunku Niska oraz remont oświetlenia przy ul. Wańkowicza. Miasto uzyskało też pozwolenie na budowę dla zadania „Projekt oświetlenia ulicznego przy ul. hetm. Stefana Czarnieckiego w Stalowej Woli na odcinku od skrzyżowania z ul. Zasanie do granicy administracyjnej Gminy Stalowa Wola”.

 

 

 

 

Źródło U.M. Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

77. rocznica dwóch niemieckich egzekucji

stw24.pl20 października 2020

Skandal w Szpitalu, personelowi nie robią badań.

stw24.pl20 października 2020

Zmarł br. Sebastian

stw24.pl20 października 2020
koronawirus

Koronawirus – 31 osób zakażonych w powiecie , trzy zgony

stw24.pl20 października 2020

Poświęcili mural św.Jana Pawła II

stw24.pl19 października 2020

Komunikat dotyczący funkcjonowania Szpitala w Stalowej woli

stw24.pl19 października 2020

Czternastu zakażonych w powiecie stalowowolskim

stw24.pl19 października 2020

Dekret Biskupa Sandomierskiego -Nowe zasady w kościele i dyspensa

stw24.pl18 października 2020

Uwaga ! W tych dniach gaz będzie bardziej wyczuwalny

stw24.pl16 października 2020