W Stalowej Woli

Nowoczesne RTG w stalowowolskim szpitalu

Nowoczesne RTG w stalowowolskim szpitalu

Szpital Powiatowy w Stalowej Woli wzbogacił się o nowoczesny aparat rentgenowski z torem wizyjnym. – To urządzenie było nam bardzo potrzebne – podkreślają lekarze.

Sprzęt trafił do uruchomionej niedawno w stalowowolskim szpitalu nowoczesnej Pracowni Diagnostyki Obrazowej. – To wysokiej klasy aparat RTG typu Telekomando. Śmiało mogę stwierdzić, że obok tomografu, to w tym momencie najważniejsze i najbardziej uniwersalne urządzenie w naszej pracowni diagnostycznej – komentuje Edward Surmacz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Stalowej Woli.

To na czym polega ta uniwersalność Telekomando, wyjaśnia Wojciech Gutowski, kierownik Pracowni Diagnostyki Obrazowej. – Aparat rentgenowski z torem wizyjnym umożliwia nam nie tylko wykonywanie klasycznych badań RTG, czyli zdjęć układu kostno-stawowego oraz płuc, ale służy również do tzw. badań czynnościowych, wymagających podania środków kontrastowych. Mogą to być na przykład badania: przełyku, żołądka, jelita grubego czy też badania HSG, czyli badania narządów rodnych, na które jest coraz większe zapotrzebowanie. Aparat Telekomando jest też niezwykle pomocny, gdy trzeba np. zlokalizować ciało obce metaliczne – wymienia dr Gutowski.

Urządzenie kosztowało 570 tysięcy złotych i zostało sfinansowanie przez Powiat Stalowowolski. – Ani ja, ani żaden z pozostałych członków Zarządu Powiatu nawet przez chwilę nie wahał się, że naszą lecznicę trzeba w taki aparat wyposażyć. Tego typu urządzenia to dzisiaj podstawa w nowoczesnej diagnostyce. Dbamy o szpital, ponieważ bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców całego powiatu to jeden z naszych priorytetów – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

źródło: Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021

Wycieczka autobusowa – „Bliskie spotkania z architekturą”

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Onko Tour – Rowerem po zdrowie

stw24.pl28 lipca 2021

Powiat przejmuje „Medyka”, szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb

stw24.pl23 lipca 2021

Będzie remont sali sportowej przy CEZ w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021