W Stalowej Woli

Nowoczesny design szansą dla Stalowej Woli?

Nowoczesny design szansą dla Stalowej Woli?

Stalowowolski Inkubator Technologiczny jest aktualnie całkowicie wypełniony. Wśród ostatnio zainstalowanych lokatorów znalazła się firma o ciekawym profilu.

Jest nią Studio Rysunku MODUS. Zdaniem kierownictwa ITSTW jest ono pionierem na stalowowolskim rynku, gdyż zajmuje się profesjonalnym, praktycznym szkoleniem młodzieży w zakresie wykonywania rysunku i prac malowanych związanych z architekturą i urbanistyką, architekturą krajobrazu, architekturą wnętrz i wzornictwem przemysłowym. Ponadto w programie nauczania przewidziano wykłady i seminaria z historii sztuki i teorii architektury. Zajęcia są prowadzone na miejscu, w Stalowej Woli przez architekta-absolwenta Politechniki Krakowskiej, posiadającego wieloletnie doświadczenie w nauczaniu rysunku.

P. Krzysztof Wójcik, bo o nim mowa nie kryje swego zapału związanego z wykonywanym zawodem i perspektywami spożytkowania go na naszym terenie. Już pierwsze zajęcia z utworzonymi przez MODUS grupami szkoleniowym utwierdziły go w przekonaniu, że ta praca, w tym właśnie miejscu ma sens. „-Mogę zdecydowanie powiedzieć, że mamy w Stalowej Woli młodzież bardzo utalentowaną w tej dziedzinie (rysunku artystycznego, użytkowego). Już dziś da się z tej grupy wyłowić wiele osób o dużym talencie i odpowiadającej mu pasji. Ten potencjał powinien się dalej rozwijać poprzez studia -i nie tylko- ale już teraz należy myśleć o jego spożytkowaniu tutaj, u nas” – twierdzi p. Krzysztof.
„-Są ku temu naprawdę znakomite warunki. Zaczynając od Inkubatora a kończąc na dostępnej dla potrzeb dizajnu infrastrukturze przemysłowej, postprzemysłowej, możliwościach i zainteresowaniach tutejszych przedsiębiorstw i źródłach finansowania” -dodaje prezes ITSTW Cezary Kubicki.

„- Kreowanie designu użytkowego i przemysłowego to aktualnie bardzo rozwojowa dziedzina innowacyjności. Przedsięwzięcia podejmowane w tym zakresie w wielu krajach i renomowanych ośrodkach innowacji, z którymi miałem bezpośredni kontakt wskazują na niesamowitą dynamikę rozwoju w tej sferze. Myślę tu zwłaszcza o tym, co zaobserwowałem w Turcoing k/Lille we Francji czy w Otaniemi/Helsinkach w Finlandii. Taki właśnie, najlepszy design użytkowy i przemysłowy ma wszelkie dane do rozwoju w Stalowej Woli. Jestem o tym przekonany. I łatwo to mogę wszystkim zainteresowanym uzasadnić. Ta teza dotyczy zresztą nie tylko Stalowej Woli ale całego Podkarpacia, z Rzeszowem na czele. Nie inaczej jest z finansowaniem przedsiębiorczości i rozwojowych przedsięwzięć w tej dziedzinie – obecna perspektywa finansowa stwarza ku temu rozliczne możliwości” – stwierdza Antoni Kopyto, ekspert rynku innowacji.

źródło: Inkubator Technologiczny Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021