W Stalowej Woli

Nowoczesny design szansą dla Stalowej Woli?

Nowoczesny design szansą dla Stalowej Woli?

Stalowowolski Inkubator Technologiczny jest aktualnie całkowicie wypełniony. Wśród ostatnio zainstalowanych lokatorów znalazła się firma o ciekawym profilu.

Jest nią Studio Rysunku MODUS. Zdaniem kierownictwa ITSTW jest ono pionierem na stalowowolskim rynku, gdyż zajmuje się profesjonalnym, praktycznym szkoleniem młodzieży w zakresie wykonywania rysunku i prac malowanych związanych z architekturą i urbanistyką, architekturą krajobrazu, architekturą wnętrz i wzornictwem przemysłowym. Ponadto w programie nauczania przewidziano wykłady i seminaria z historii sztuki i teorii architektury. Zajęcia są prowadzone na miejscu, w Stalowej Woli przez architekta-absolwenta Politechniki Krakowskiej, posiadającego wieloletnie doświadczenie w nauczaniu rysunku.

P. Krzysztof Wójcik, bo o nim mowa nie kryje swego zapału związanego z wykonywanym zawodem i perspektywami spożytkowania go na naszym terenie. Już pierwsze zajęcia z utworzonymi przez MODUS grupami szkoleniowym utwierdziły go w przekonaniu, że ta praca, w tym właśnie miejscu ma sens. „-Mogę zdecydowanie powiedzieć, że mamy w Stalowej Woli młodzież bardzo utalentowaną w tej dziedzinie (rysunku artystycznego, użytkowego). Już dziś da się z tej grupy wyłowić wiele osób o dużym talencie i odpowiadającej mu pasji. Ten potencjał powinien się dalej rozwijać poprzez studia -i nie tylko- ale już teraz należy myśleć o jego spożytkowaniu tutaj, u nas” – twierdzi p. Krzysztof.
„-Są ku temu naprawdę znakomite warunki. Zaczynając od Inkubatora a kończąc na dostępnej dla potrzeb dizajnu infrastrukturze przemysłowej, postprzemysłowej, możliwościach i zainteresowaniach tutejszych przedsiębiorstw i źródłach finansowania” -dodaje prezes ITSTW Cezary Kubicki.

„- Kreowanie designu użytkowego i przemysłowego to aktualnie bardzo rozwojowa dziedzina innowacyjności. Przedsięwzięcia podejmowane w tym zakresie w wielu krajach i renomowanych ośrodkach innowacji, z którymi miałem bezpośredni kontakt wskazują na niesamowitą dynamikę rozwoju w tej sferze. Myślę tu zwłaszcza o tym, co zaobserwowałem w Turcoing k/Lille we Francji czy w Otaniemi/Helsinkach w Finlandii. Taki właśnie, najlepszy design użytkowy i przemysłowy ma wszelkie dane do rozwoju w Stalowej Woli. Jestem o tym przekonany. I łatwo to mogę wszystkim zainteresowanym uzasadnić. Ta teza dotyczy zresztą nie tylko Stalowej Woli ale całego Podkarpacia, z Rzeszowem na czele. Nie inaczej jest z finansowaniem przedsiębiorczości i rozwojowych przedsięwzięć w tej dziedzinie – obecna perspektywa finansowa stwarza ku temu rozliczne możliwości” – stwierdza Antoni Kopyto, ekspert rynku innowacji.

źródło: Inkubator Technologiczny Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021