W Stalowej Woli

Nowy gmach inżynierii środowiska w Stalowej Woli

Nowy gmach inżynierii środowiska w Stalowej Woli

W środę 16 września na Wydziale Zamiejscowym Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli odbędzie się uroczystość otwarcia nowego budynku dydaktycznego dla kierunku inżynieria środowiska (ul. Ofiar Katynia 8b). Gmach został dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach projektu – „Baza dydaktyczna i badawcza niezbędna dla powstania i rozwoju kierunku inżynieria środowiska na Wydziale Zamiejscowym Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli”.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00. Głos zabiorą kolejno: Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński, Dziekan WZPiNoS prof. Andrzej Kuczumow, przedstawiciel Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowego Instytutu Badawczego oraz goście.

Około godziny 13.15 zaplanowane jest uroczyste otwarcie Biblioteki Wydziału Zamiejscowego KUL w budynku Biblioteki Międzyuczelnianej w Stalowej Woli (ul. Popiełuszki 10). Uroczystość uświetni występ Chóru KUL. W programie przewidziane jest również zwiedzanie Biblioteki.

Z okazji otwarcia nowego gmachu Instytutu Inżynierii Środowiska KUL w Stalowej Woli w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli zorganizowana została wystawa rysunków, akwareli, pasteli i grafik ze zbiorów muzealnych KUL. Dotychczas odbyło się zaledwie kilka wystaw prezentujących zbiory KUL w różnych polskich muzeach, ale po raz po raz pierwszy pokazane zostały prace na papierze. Goście stalowowolskiego Muzeum mają niepowtarzalną okazję, by zobaczyć mało znane dzieła tak wybitnych artystów jak Jan Matejko, Piotr Michałowski, Józef Chełmoński, Józef Pankiewicz, Stanisław Noakowski, Leon Wyczółkowski i in. Dopełnieniem prezentacji jest wybór najcenniejszych miedziorytów nowożytnych oraz japońskich drzeworytów barwnych. Oficjalny wernisaż wystawy odbędzie się 16 września 2015 r. w stalowowolskim budynku Instytutu Inżynierii Środowiska KUL. Wystawa czynna będzie do 25 października.

Kuratorzy wystawy: dr Krzysztof Przylicki, Pracownia Zbiorów Muzealnych KUL i Monika Kuraś, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021