W Stalowej Woli

Nowy gmach inżynierii środowiska w Stalowej Woli

Nowy gmach inżynierii środowiska w Stalowej Woli

W środę 16 września na Wydziale Zamiejscowym Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli odbędzie się uroczystość otwarcia nowego budynku dydaktycznego dla kierunku inżynieria środowiska (ul. Ofiar Katynia 8b). Gmach został dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach projektu – „Baza dydaktyczna i badawcza niezbędna dla powstania i rozwoju kierunku inżynieria środowiska na Wydziale Zamiejscowym Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli”.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00. Głos zabiorą kolejno: Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński, Dziekan WZPiNoS prof. Andrzej Kuczumow, przedstawiciel Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowego Instytutu Badawczego oraz goście.

Około godziny 13.15 zaplanowane jest uroczyste otwarcie Biblioteki Wydziału Zamiejscowego KUL w budynku Biblioteki Międzyuczelnianej w Stalowej Woli (ul. Popiełuszki 10). Uroczystość uświetni występ Chóru KUL. W programie przewidziane jest również zwiedzanie Biblioteki.

Z okazji otwarcia nowego gmachu Instytutu Inżynierii Środowiska KUL w Stalowej Woli w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli zorganizowana została wystawa rysunków, akwareli, pasteli i grafik ze zbiorów muzealnych KUL. Dotychczas odbyło się zaledwie kilka wystaw prezentujących zbiory KUL w różnych polskich muzeach, ale po raz po raz pierwszy pokazane zostały prace na papierze. Goście stalowowolskiego Muzeum mają niepowtarzalną okazję, by zobaczyć mało znane dzieła tak wybitnych artystów jak Jan Matejko, Piotr Michałowski, Józef Chełmoński, Józef Pankiewicz, Stanisław Noakowski, Leon Wyczółkowski i in. Dopełnieniem prezentacji jest wybór najcenniejszych miedziorytów nowożytnych oraz japońskich drzeworytów barwnych. Oficjalny wernisaż wystawy odbędzie się 16 września 2015 r. w stalowowolskim budynku Instytutu Inżynierii Środowiska KUL. Wystawa czynna będzie do 25 października.

Kuratorzy wystawy: dr Krzysztof Przylicki, Pracownia Zbiorów Muzealnych KUL i Monika Kuraś, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021