W Stalowej Woli

Nowy serwis internetowy Powiatu Stalowowolskiego

Nowy serwis internetowy Powiatu Stalowowolskiego

Ten sam adres – www.stalowowolski.pl, a zupełnie nowe oblicze. Tak najkrócej można skomentować zmiany, jakie zaszły na serwisie internetowym Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli. Nowy portal powiatu zaczął działać 23 lipca 2015 roku.

– Nasza strona internetowa w poprzednim wydaniu była jedną z najlepszych wśród portali samorządowych. I nie są to czcze przechwałki, przypomnę tylko, że w 2013 roku zdobyła tytuł „Najlepszej Strony Internetowej” wśród powiatów województwa podkarpackiego w konkursie organizowanym przez „Nowe Podkarpacie”. Nie poprzestaliśmy jednak na tym, wciąż chcieliśmy ulepszać stronę, która jest przecież naszą „wizytówką” w internecie – mówi Tomasz Wosk, naczelnik Kancelarii Starosty w stalowowolskim Starostwie Powiatowym.

Dodatkową motywacją do rozwijania serwisu było rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 roku, nakazujące instytucjom publicznym dostosowanie serwisów internetowych do potrzeb niepełnosprawnych obywateli, zgodnie z międzynarodowymi standardami Web Content Accessibility Guidelines WCAG 2.0. Spełnienie tych zasad pozwala na ograniczenie barier korzystania z usług cyfrowych dla osób m.in. z obniżoną sprawnością sensoryczną, ruchową, intelektualną. – W praktyce oznacza to, że na przykład osoby słabowidzące mogą dopasowywać do swoich potrzeb kontrast bądź czcionkę, a nawet korzystać z syntezatora mowy do przeczytania wybranych fragmentów strony. Staraliśmy się też ułatwić nawigację na stronie, tak aby była ona przejrzysta i prosta w obsłudze. Innym, ważnym założeniem, którym kierowaliśmy się projektując nasz nowy portal, była chęć uczynienia go funkcjonalnym i praktycznym dla mieszkańców – mówi Tomasz Wosk.

I taką właśnie nazwę – „Dla Mieszkańców” – nosi specjalna zakładka, w której znalazły się wnioski, formularze, opis wybranych procedur oraz zbiór informacji niezbędnych przy załatwianiu spraw w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli. – Pojawienie się naszej strony w nowej odsłonie wcale nie oznacza, że prace nad nią zostały zakończone. Wręcz przeciwnie, nadal będziemy starali się ją ulepszać. Chcę też zaznaczyć, że wykonania serwisu nie zlecaliśmy żadnej zewnętrznej firmie, co wiązałoby się z dodatkowymi kosztami. Został zbudowany od podstaw i jest prowadzony przez pracowników Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli – mówi Tomasz Wosk.

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021