W Stalowej Woli

Nowym rondem przejedziemy jeszcze w tym miesiącu

Nowym rondem przejedziemy jeszcze w tym miesiącu

Dobiega końca budowa turbo ronda u zbiegu ul. Mickiewicza, ul. Ofiar Katynia i ul. Solidarności w Stalowej Woli. Obecnie trwają ostanie prace wykończeniowe. Najprawdopodobniej już za niecałe dwa tygodnie ten nowy obiekt zostanie otwarty dla ruchu.

Jak zaznacza Sylwester Piechota, naczelnik wydziału Inwestycji, Transportu i Promocji Gospodarczej w Urzędzie Miasta, czas tych prac jest uzależniony od warunków atmosferycznych.
Położona została ostatnia warstwa, ścieralna, a w dalszej kolejności muszą być urządzone tzw. wyspy centralne czyli zieleńce na rondzie, a także zrobione oznakowanie poziome i pionowe.
– Po zakończeniu tych prac, należy co najmniej tydzień przed oddaniem do użytku obiektu zgłosić to do nadzoru budowlanego. Oceniam, że przy bardzo dobrych warunkach atmosferycznych, to powinno być zrobione w minimum dwa tygodnie. Cały obecny tydzień będą trwać prace, a w przyszłym tygodniu moglibyśmy zgłosić zakończenie robót. A pesymistycznie oceniając, to jeśli będzie padać to potrwa to nawet trzy, cztery tygodnie – wyjaśnia naczelnik.

img_5826 img_5824
Gdy zakończy się budowa turbo ronda, to zostanie otwarty przejazd dla pojazdów. Jest już zatwierdzony projekt czasowej organizacji ruchu. Będzie otwarta relacja wybudowane rondo – ul. Kwiatkowskiego, zaś relacja Biesiada – ul. Ofiar Katynia będzie zamknięta. Jedynie dopuszczalny będzie ruch  przez teren budowy dla pojazdów budynku KUL-u i do budynku wjeździe do Ofiar Katynia.
W dalszym ciągu będą utrudnienia dla kierowców w tym rejonie. Kiedy zostanie zakończona budowa turbo ronda , będzie budowane kolejne rondo, już mniejsze u zbiegu ul. Ofiar Katynia i ul. Kwiatkowskiego. Wykonawca w pierwszej kolejności będzie prowadził prace w części obejmującej wlot od ul. Ofiar Katynia.

Budowa drugiego ronda ruszy, gdy zakończą się   prace przy pierwszym. Nie może być jedno niedokończone a drugie zaczęte. Zostanie zakończone oddane do użytku i wtedy wykonawca przystąpi do kolejnych robót. Natomiast wykonawca w pierwszej kolejności wejdzie z robotami związanymi z budową drugiego ronda, w części obejmującej wlot od ul. Ofiar Katynia.

img_5825 img_5821

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021

Wycieczka autobusowa – „Bliskie spotkania z architekturą”

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Onko Tour – Rowerem po zdrowie

stw24.pl28 lipca 2021

Powiat przejmuje „Medyka”, szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb

stw24.pl23 lipca 2021

Będzie remont sali sportowej przy CEZ w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021