W Stalowej Woli

Nowym rondem przejedziemy jeszcze w tym miesiącu

Nowym rondem przejedziemy jeszcze w tym miesiącu

Dobiega końca budowa turbo ronda u zbiegu ul. Mickiewicza, ul. Ofiar Katynia i ul. Solidarności w Stalowej Woli. Obecnie trwają ostanie prace wykończeniowe. Najprawdopodobniej już za niecałe dwa tygodnie ten nowy obiekt zostanie otwarty dla ruchu.

Jak zaznacza Sylwester Piechota, naczelnik wydziału Inwestycji, Transportu i Promocji Gospodarczej w Urzędzie Miasta, czas tych prac jest uzależniony od warunków atmosferycznych.
Położona została ostatnia warstwa, ścieralna, a w dalszej kolejności muszą być urządzone tzw. wyspy centralne czyli zieleńce na rondzie, a także zrobione oznakowanie poziome i pionowe.
– Po zakończeniu tych prac, należy co najmniej tydzień przed oddaniem do użytku obiektu zgłosić to do nadzoru budowlanego. Oceniam, że przy bardzo dobrych warunkach atmosferycznych, to powinno być zrobione w minimum dwa tygodnie. Cały obecny tydzień będą trwać prace, a w przyszłym tygodniu moglibyśmy zgłosić zakończenie robót. A pesymistycznie oceniając, to jeśli będzie padać to potrwa to nawet trzy, cztery tygodnie – wyjaśnia naczelnik.

img_5826 img_5824
Gdy zakończy się budowa turbo ronda, to zostanie otwarty przejazd dla pojazdów. Jest już zatwierdzony projekt czasowej organizacji ruchu. Będzie otwarta relacja wybudowane rondo – ul. Kwiatkowskiego, zaś relacja Biesiada – ul. Ofiar Katynia będzie zamknięta. Jedynie dopuszczalny będzie ruch  przez teren budowy dla pojazdów budynku KUL-u i do budynku wjeździe do Ofiar Katynia.
W dalszym ciągu będą utrudnienia dla kierowców w tym rejonie. Kiedy zostanie zakończona budowa turbo ronda , będzie budowane kolejne rondo, już mniejsze u zbiegu ul. Ofiar Katynia i ul. Kwiatkowskiego. Wykonawca w pierwszej kolejności będzie prowadził prace w części obejmującej wlot od ul. Ofiar Katynia.

Budowa drugiego ronda ruszy, gdy zakończą się   prace przy pierwszym. Nie może być jedno niedokończone a drugie zaczęte. Zostanie zakończone oddane do użytku i wtedy wykonawca przystąpi do kolejnych robót. Natomiast wykonawca w pierwszej kolejności wejdzie z robotami związanymi z budową drugiego ronda, w części obejmującej wlot od ul. Ofiar Katynia.

img_5825 img_5821

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021