W Stalowej Woli

O bezpieczeństwie w pierwszy dzień wiosny

O bezpieczeństwie w pierwszy dzień wiosny

Dzisiaj pierwszy dzień wiosny. W ten dzień dzieci i młodzież szkolna obchodzi „dzień wagarowicza”. Tradycją stało się, że młodzi ludzie obchodzą to święto spontanicznie i radośnie. Nad ich bezpieczeństwem będą czuwali policjanci, którzy szczególnie tego dnia będą sprawdzali miejsca, w których spotykają się młodzi ludzie i wyjaśnią obecność tych, którzy powinni być w tym czasie w szkole.

Już dzisiaj pierwszy dzień wiosny, w którym dzieci i młodzież szkolna, jak co roku obchodzi „dzień wagarowicza”. W tym dniu uczniowie często bez wiedzy nauczycieli, samowolnie opuszczają teren szkoły lub spotykają się po lekcjach, gdzie bez nadzoru i opieki dopuszczają się wybryków chuligańskich. Niejednokrotnie stają się też ofiarami przestępstw. Zazwyczaj w tym dniu zajęcia w szkołach mają odmienny charakter, organizowane są różnego rodzaju imprezy sportowe, czy rozrywkowe. Nie powinniśmy jednak zapomnieć o bezpieczeństwie.

Dlatego też policjanci zwrócą szczególną uwagę na zachowanie świętującej młodzieży. Funkcjonariusze będą pilnowali spokoju i porządku publicznego, będą sprawdzali, czy osoby niepełnoletnie nie spożywają alkoholu i nie łamią przepisów prawa oraz zwrócą szczególna uwagę na sprzedawców, aby nie dochodziło do sprzedaży alkoholu osobom, które nie ukończyły 18 roku życia.

Warto pamiętać również o tym, że nieletni, którzy naruszą prawo, będą tłumaczyć się przed sądem rodzinnym. Natomiast w stosunku, co do osób dorosłych, które będą podawały lub sprzedawały nieletnim alkohol zostanie wszczęte postępowania karne. Jednocześnie przypominamy, że właściciele placówek gastronomicznych i handlowych za sprzedaż alkoholu osobom nieletnim mogą stracić koncesje.

Podczas dzisiejszych działań policjanci będą sprawdzać miejsca, w których spotykają się młodzi ludzie i wyjaśnią obecność tych, którzy powinni być w tym czasie w szkole.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021