W Stalowej Woli

O codziennych radościach z 80-letnią modelką Heleną Norowicz

O codziennych radościach z 80-letnią modelką Heleną Norowicz

5 listopada odbyło się trzecie spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach projektu „E-motywacje”. Gościem była Helena Norowicz, aktorka filmowa i teatralna, która w wieku 80 lat została modelką.

Dzięki projektowi „E-motywacje” stworzonemu przez Fundację Orange seniorzy z 400 miejscowości w Polsce mogą spotkać się ze sławnymi i ciekawymi postaciami. Wirtualnie, przez Internet. W Stalowej Woli takie spotkania przy kawie i ciastku proponuje właśnie Miejska Biblioteka Publiczna.

Tym razem gościem była Helena Norowicz – aktorka teatralna i filmowa, która w wieku 80 lat została modelką. Od dzieciństwa zafascynowana sportem i gimnastyką. Absolwentka łódzkiej Szkoły Teatralnej z doświadczeniem w biurze inżynierskim. Przez większość kariery związana z Teatrem Studio. Zagrała m.in. w „Dekalog IV” Krzysztofa Kieślowskiego czy „Matka Teresa od kotów” Pawła Sali. Przejście na emeryturę po intensywnej karierze zawodowej nie należało do najprostszych. Pomogły gimnastyka i praca na działce. Nowa energia przyszła wraz z propozycją udziału w sesjach zdjęciowych dla dwóch marek modowych. Aktywność fizyczną i umysłową uważa za najlepszy sposób na dobrą formę. 22 października br. na gali magazynu Elle Pani Helena odebrała nagrodę Ikony Stylu przyznanej przez redakcję magazynu i czytelników.

Helena Norowicz bez skrępowania mówiła o tym jak wiele obaw i wątpliwości miała przed przyjęciem propozycji pracy modelki. Najbardziej martwiło mnie jak będą oceniać mnie ludzie, ale ku mojemu zaskoczeniu przyjęli to bardzo pozytywnie. Cieszą mnie wyrazy sympatii przekazywane w Internecie czy na ulicy – stwierdziła aktorka. Zapytana o sekret wspaniałej sylwetki, przyznała, ze w codziennym życiu nie je zbyt wielu słodyczy i regularnie ćwiczy, przynajmniej 3 razy w tygodniu. – Pewnych ćwiczeń już nie wykonam, bo mięśnie skurczone, ale szpagat owszem – wyjaśniła.

W trakcie spotkania rozmawiała wspólnie z psychologiem Tomaszem Kozłowskim jak ważne w naszym codziennym życiu są małe radości, dzięki którym postrzegamy świat bardziej kolorowym. Nie potrzeba spektakularnego sukcesu, by cieszyć się życiem.

Na kolejne wirtualne spotkanie z ciekawym gościem zapraszamy już za 2 tygodnie, w czwartek, 19 listopada, na godzinę 11.00 do MBP przy pul. ks. J. Popiełuszki 10. Przez Internet porozmawiać będzie można z Ewą Nowicką – Rusek, profesor antropologii społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. W roku 2007 magazyn „Integracja” wydawany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji przyznał jej tytuł „Człowieka bez barier”.

źródło: MBP w Stalowej Woli

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Starosta przedstawił kadrze nową p.o. dyrektora szpitala

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Komendant straży pożarnej Robert Lebioda przeszedł na emeryturę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Dzięki uczciwemu znalazcy, młody mieszkaniec odzyskał swoją zgubę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Letnia scena w Muzeum

stw24.pl2 sierpnia 2021

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021