W Stalowej Woli

O codziennych radościach z 80-letnią modelką Heleną Norowicz

O codziennych radościach z 80-letnią modelką Heleną Norowicz

5 listopada odbyło się trzecie spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach projektu „E-motywacje”. Gościem była Helena Norowicz, aktorka filmowa i teatralna, która w wieku 80 lat została modelką.

Dzięki projektowi „E-motywacje” stworzonemu przez Fundację Orange seniorzy z 400 miejscowości w Polsce mogą spotkać się ze sławnymi i ciekawymi postaciami. Wirtualnie, przez Internet. W Stalowej Woli takie spotkania przy kawie i ciastku proponuje właśnie Miejska Biblioteka Publiczna.

Tym razem gościem była Helena Norowicz – aktorka teatralna i filmowa, która w wieku 80 lat została modelką. Od dzieciństwa zafascynowana sportem i gimnastyką. Absolwentka łódzkiej Szkoły Teatralnej z doświadczeniem w biurze inżynierskim. Przez większość kariery związana z Teatrem Studio. Zagrała m.in. w „Dekalog IV” Krzysztofa Kieślowskiego czy „Matka Teresa od kotów” Pawła Sali. Przejście na emeryturę po intensywnej karierze zawodowej nie należało do najprostszych. Pomogły gimnastyka i praca na działce. Nowa energia przyszła wraz z propozycją udziału w sesjach zdjęciowych dla dwóch marek modowych. Aktywność fizyczną i umysłową uważa za najlepszy sposób na dobrą formę. 22 października br. na gali magazynu Elle Pani Helena odebrała nagrodę Ikony Stylu przyznanej przez redakcję magazynu i czytelników.

Helena Norowicz bez skrępowania mówiła o tym jak wiele obaw i wątpliwości miała przed przyjęciem propozycji pracy modelki. Najbardziej martwiło mnie jak będą oceniać mnie ludzie, ale ku mojemu zaskoczeniu przyjęli to bardzo pozytywnie. Cieszą mnie wyrazy sympatii przekazywane w Internecie czy na ulicy – stwierdziła aktorka. Zapytana o sekret wspaniałej sylwetki, przyznała, ze w codziennym życiu nie je zbyt wielu słodyczy i regularnie ćwiczy, przynajmniej 3 razy w tygodniu. – Pewnych ćwiczeń już nie wykonam, bo mięśnie skurczone, ale szpagat owszem – wyjaśniła.

W trakcie spotkania rozmawiała wspólnie z psychologiem Tomaszem Kozłowskim jak ważne w naszym codziennym życiu są małe radości, dzięki którym postrzegamy świat bardziej kolorowym. Nie potrzeba spektakularnego sukcesu, by cieszyć się życiem.

Na kolejne wirtualne spotkanie z ciekawym gościem zapraszamy już za 2 tygodnie, w czwartek, 19 listopada, na godzinę 11.00 do MBP przy pul. ks. J. Popiełuszki 10. Przez Internet porozmawiać będzie można z Ewą Nowicką – Rusek, profesor antropologii społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. W roku 2007 magazyn „Integracja” wydawany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji przyznał jej tytuł „Człowieka bez barier”.

źródło: MBP w Stalowej Woli

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021