W Stalowej Woli

O planach na kolejną kadencję – Antoni Błądek

O planach na kolejną kadencję – Antoni Błądek

Rozpoczynamy cykl rozmów z kandydatami do Sejmu i Senatu w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Rozmowa z posłem Antonim Błądkiem, kandydatem do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

 

Z jakich powodów startuje Pan w wyborach parlamentarnych?

Moja decyzja o starcie w wyborach wynika z wielu powodów. Jeden z najważniejszych to ten, że po raz pierwszy od kilku lat Prawo i Sprawiedliwość ma ogromną szansę na uzyskanie większości parlamentarnej w Sejmie, co daje możliwość na samodzielne sprawowanie rządów w Polsce. Jeżeli tak się stanie, w co mocno wierzę, to stoję przed szansą załatwienia ważnych spraw dla naszego regionu, szczególnie dla powiatu stalowowolskiego, niżańskiego, czy tarnobrzeskiego Przy takim scenariuszu powyborczym poszczególne resorty zostaną powierzone w większości obecnym posłom, z którymi jestem na co dzień związany pracami sejmowymi, stąd dobre relacje i łatwość w nawiązywaniu kontaktów.

Dlaczego kandyduje Pan z tej partii politycznej?

Od kilkunastu lat jestem członkiem Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem pełnomocnikiem powiatowym, a obecnie zastępcą pełnomocnika okręgu nr 23 rzeszowsko-tarnobrzeskiego, której struktury tworzyłem. Partia ta, jest najbliższa moim poglądom, bo otwarta jest na zwykłych ludzi. Program PiS-u jest wspólnie tworzony w ramach tej formacji. To program, z którym się utożsamiam.

Czego dokonał Pan dotychczas w swojej działalności politycznej ?

Jako parlamentarzyście przyszło mi funkcjonować w opozycji.  Ale na pewno moje inicjatywy i działania w jakimś stopniu przyczyniły się do tego, że wreszcie rusza budowa obwodnicy, że dokonana zostanie pełna modernizacja linii kolejowych, w tym elektryfikacja trakcji Stalowa Wola –Lublin. To z mojej inicjatywy w 2006 roku do programu inwestycyjnego została wpisana droga ekspresowa S-74 na listę rezerwową. I wreszcie aktualna budowa S-19. W poprawkach zmian do budżetu wnosiłem o środki finansowe na pierwszy etap budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska, rewitalizację Rozwadowa, jak również podejmowałem wiele interpelacji w kwestiach dotyczących Podkarpacia, jak i w sprawach mających istotne znaczenie dla naszego regionu.

Co uważa Pan za swój największy sukces na niwie politycznej?

Jako sukces uznałbym wygranie wyborów samorządowych w 2014 roku przez moją formację polityczną, którą kierowałem. Jest to wynik zarówno mojej ogromnej pracy, jak i moich koleżanek i kolegów w ostatnich dziesięciu latach. To, co wydawało się niemożliwe, okazało się możliwe do osiągnięcia. Dyrektor mojego biura poselskiego Lucjusz Nadbereżny został wybrany na prezydenta, a asystent biura Rafał Weber został Przewodniczącym Rady Miasta.

Czym chce Pan przekonać wyborców do swojej osoby?

Wyborców chciałbym zapewnić, że jestem doświadczony i skuteczny w działaniu. Może o tym świadczyć fakt, że pracownicy upadłego ZZM Sp. z o.o. (ok. 1240 osób), którzy od pięciu lat walczyli o zaległe niewypłacone im pensje, po podjęciu przeze mnie odpowiednich działań, otrzymują wynagrodzenia. Kolejna sprawa, z którą do mojego biura przyszli działkowcy, dotyczy wyburzania altan na działkach pracowniczych. Po latach, urzędnicy przypomnieli sobie, że przebiega tam rura przesyłowa gazu. Działkowcy, którzy w dobrej wierze i zgodnie z planem zagospodarowania nakreślonym przez Urząd Miasta Stalowej Woli, wybudowali altanki, dzisiaj muszą je rozbierać. Winnymi są urzędnicy, a za skutki zaniechań i zaniedbań płacą działkowcy. W mojej ocenie, jest to sprawa do wygrania. Oczywiście, pod warunkiem zbiorowego działania zainteresowanych. Podejmuję starania by im pomóc.

O co będzie Pan zabiegać w parlamencie dla naszego regionu?

Najważniejszą sprawą inwestycyjną dla naszego regionu jest infrastruktura drogowa, kolejowa, do których należy droga szybkiego ruchu S-74, która skomunikowałaby nas z środkową częścią kraju, jak również linie kolejowe – ich modernizacja w kierunku Lublina i Sandomierza. Ale przede wszystkim tworzenie miejsc pracy, tak aby zatrzymać emigrację młodych ludzi z naszego regionu.
Jednakże bez nowoczesnej infrastruktury, bez zmiany przepisów fiskalnych, środowiskowych oraz daleko idącej pomocy państwa, nie da się zatrzymać fali emigracyjnej. Dlatego te cele są dla mnie strategiczne, zarówno dla regionu jak i dla kraju.

Czym w pierwszej kolejności powinien zająć się nowy rząd?

Zakładając, że będzie to rząd samodzielny, utworzony przez PiS, musi i zrealizuje sztandarowe hasła jak: powrót do wieku emerytalnego 60 lat dla kobiet  i 65 lat dla mężczyzn; pomoc rodzinom wychowującym dzieci – program 500+ na każde dziecko dla rodzin najbiedniejszych; płaca minimalna 12 zł za godzinę; ulgi podatkowe dla przedsiębiorców; zmiana systemu finansowania służby zdrowia (decentralizacja); i cały szereg innych działań we wszystkich obszarach funkcjonowania państwa. Jestem przekonany, że te zapowiedzi będą konsekwentnie wdrażane w najbliższym czasie działania nowego rządu.

Rozmawiała: Joanna Piechuta

7 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021

Od 27 marca zmiany w obostrzeniach – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie…

stw24.pl25 marca 2021

Najwyżsi rangą Dowódcy Polskiej Armii z wizytą w HSW

stw24.pl24 marca 2021

Testy na koronawirusa w szpitalu w nowym punkcie

stw24.pl24 marca 2021