W Stalowej Woli

O wynajęciu lokalu decyduje prezydent

O wynajęciu lokalu decyduje prezydent

Nie opinie 4 komisji Rady Miasta, a tylko decyzja prezydenta będzie wiążąca w przypadku przeznaczenia lokalu będącego w zasobach miasta na krótkoterminową dzierżawę lub wynajem, ale tylko w  przypadku, gdy ktoś stara się o lokal za pierwszym razem.
Taką zmianę  w uchwale w sprawie zasad gospodarowania lokalami  użytkowymi stanowiącymi własność miasta wprowadzili radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta Stalowej Woli.
Nie tak dawno przedkładałem projekt uchwały, aby dodać wyjątek, a mianowicie, aby prezydent miasta mógł samodzielnie podejmować decyzję o przeznaczeniu lokalu do oddania w użyczenie lub z przeznaczeniu na wynajem na krótki okres do 6 miesięcy z pominięciem opinii komisji. Ponieważ na jednej z  komisji pojawiły się głosy, że tego typu zapis może w przyszłości prowadzić do obejścia przepisów uchwały, poprzez wyrażenie zgody przez prezydenta na zawieranie umów na okres 6 miesięcy, a potem znowu na kolejne, chcieliśmy dodać zdanie, że zawarcie umowy na kolejne, dalsze okres wymagać będzie pozytywnych opinii komisji wskazanych w uchwale – wyjaśniał Sławomir Szkutnik, naczelnik wydziału mienia gminnego i gospodarki lokalami.
Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały do gminny zgłaszają się osoby zainteresowane wynajmem lokalu na krótki okres co powoduje, że każdorazowo wszystkie komisje musiałyby wyrazić pozytywną opinie w przedmiotowej sprawie. W związku z powyższym dodanie tego zapisu usprawniłoby wynajęcie lub użyczenie lokali użytkowych za zgodą prezydenta.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021