kultura i rozrywka

Obiecanki cacanki Prezydenta

Obiecanki cacanki Prezydenta

Tydzień temu zakończyła się przerwa w rozgrywkach 3 Ligi, ale dopiero jutro nasza Stal rozegra pierwsze spotkanie wiosną, bo w ubiegłym tygodniu pauzowała. Zimą działo się wiele, z drużyną pożegnało się 6 podstawowych graczy, a kilku innych nosiło się z zamiarem opuszczenia klubu. Mimo zaległości i kłopotów finansowych jego władze nie wyraziły na to zgody. W ich miejsce do klubu trafiło 6 zawodników w tym aż 5 obcokrajowców! Dyrektor Sportowy Stali Stalowa Wola, Karol Wołoszyn twierdzi, że to zawodnicy lepsi, którzy dadzą drużynie jakość, a ich umiejętności są nawet na poziomie 1 Ligi. Mamy teraz w kadrze w sumie 6 zagranicznych zawodników, co można wytłumaczyć jedynie chęcią nawiązania do słów Prezydenta, gdy przejmował klub od Wodexu latem 2018 roku. Wówczas to nasz włodarz podczas prezentacji powołanych przez siebie władz klubu snuł na jawie sny o potędze Stali, jaką w ciągu 5 lat miał zbudować ówczesny prezes Mateusz Nowak. W ślad, za obietnicami poszły z budżetu miasta i spółek miejskich miliony na ich realizację. Były nawet zapowiedzi awansu do 1 ligi i przyjazdu zagranicznych drużyn chętnych do skorzystania z gościnnych progów Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Trzeba przyznać, że wszystkie te zapowiedzi wyglądały obiecująco. Co z tych snów o potędze wyszło wszyscy sympatycy klubu wiedzą. Nic.

 

Prezesa-Wizjonera w Stali już nie ma, bo zamienił gorący stołek prezesa klubu na ciepły dyrektorski fotel w PCPN. Stal spadła z dramatycznych okolicznościach do 3 Ligi. Prezydent pod naciskiem kibiców wycofał z klubu swoich przedstawicieli i protegowanych. Po miesiącu urzędowania zrezygnował nowo powołany prezes, który ewidentnie nie mógł odnaleźć się w zaistniałej po sytuacji. Ostatecznie po wszystkich zawirowaniach Stal przystąpiła do rozgrywek 3 ligowych w praktycznie niezmienionym składzie z zamiarem szybkiego powrotu na centralny poziom rozgrywek. Prezydent dwoił się i troił, robił, co mógł, aby zmazać plamę, jaką był spadek klubu. Zapewnił klubowi cieplarniane warunki i finansowanie na poziomie drugoligowego budżetu, a kibicom obiecał walkę o awans i szybki powrót do 2 ligi. Rozgrywki po raz kolejny szybko zweryfikowały sny o potędze naszych włodarzy. Teraz przed startem rozgrywek wszyscy ludzie odpowiedzialni za klub na czele z najdroższym Prezydentem, nabrali wody w usta. Nikt już nie mówi o walce o awans, mało tego. Nikt już nic nie mówi, bo tak jest bezpiecznie. Doszło do tego, że władze klubu w obawie przed reakcją kibiców po cichu zmieniły herb klubu. Nie ma żadnych informacji, żadnego planu, żadnych celów sportowych, nie ma już nic. Jak to wszystko się ma do hucznych zapowiedzi Prezydenta Nadbereżnego. Nijak. Miało być znów pięknie, a wyszło jak zawsze. W klubie już nikt nie mówi o awansie, o stawianiu na młodzież, na wychowanków, o odbudowie szkolenia, marki klubu. Najpierw był plan 5-letni, teraz dla odmiany nie ma już żadnego planu.

 

Aż strach pomyśleć co kibicom zafunduje Prezydent i namaszczony przez niego zarząd klubu w kolejnym sezonie. Skoro już teraz w klubie jest 6 obcokrajowców, czyli tylu co było przez ostatnie 20 lat, a gramy o pietruszkę. Jutro Stal zmierzy się z Avią Świdnik, a spotkanie, rozegrane zostanie na, ….. boisku sztucznym PCPN. Według Prezydenta mamy najnowocześniejszy obiekt na Podkarpaciu, ale swoje mecze Stal musi rozgrywać na boisku treningowym. Coś tu nie gra Panie Prezydencie. W kasie brakło pieniędzy na przygotowanie boiska? A może wiedzy i umiejętności? Kibice z pewnością będą się zastanawiali, po co była budowa stadionu, skoro za drogo jest, żeby na nim grać.

 

Grzegorz Poniedzielski

foto fb

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Ruszyła 14. edycja Plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2020”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci

stw24.pl8 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Stowarzyszenie PANDOZ realizuje budowę placu zabaw w Antoniowie

stw24.pl6 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich.

stw24.pl25 marca 2021

Przerwa w dostawie wody

stw24.pl22 marca 2021