W Stalowej Woli

Obok kamer też liczniki – chcesz poprzeć ten pomysł?

Obok kamer też liczniki – chcesz poprzeć ten pomysł?

Poprawa bezpieczeństwa – temu mają służyć kamery zainstalowane na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II z ul. KEN w Stalowej Woli. Ten argument budzi jednak wątpliwości mieszkańców. Czy kamery bowiem nie będą tylko służyć do karania kierowców mandatami?
Radni miejscy Łukasz Durek i Marcin Siembida chcą wystosować pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z prośbą o to, by obok kamer zainstalowane zostały także liczniki odmierzające czas do zmiany świateł. Ci, którzy chcą przyłączyć się do tej inicjatywy, mogą przyjść w sobotę 12 września pod pomnik Patrioty. Od godz. 9.00 radni będą zbierać podpisy pod tym apelem, który przekażą zarządcy drogi.

Kamery, właśnie zainstalowane na tym skrzyżowaniu, mają rejestrować tych kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, a także wjeżdżają na żółtym świetle. Monitoring ma być przez całą dobę.
Jak podkreślają radni, zdecydowanie tańszym i prostszym rozwiązaniem na tym skrzyżowaniu byłoby wprowadzenie ruchu okrężnego. Na to rozwiązanie nie przystała jednak GDDKiA. Został zamontowany system monitoringu, którego jedynym zadaniem będzie rejestracja i karanie kierowców mandatami.
– „W związku z powyższym, licząc choćby na odrobinę uczciwości ze strony GDDKiA oraz Inspekcji Transportu Drogowego względem kierowców, zwracamy się z apelem o równoczesne zainstalowanie na sygnalizatorach świetlnych przy zbiegu Al. Jana Pawła II i ul. KEN liczników odmierzających czas do zmiany świateł. Wspomniane liczniki stosowane są z powodzeniem w wielu miastach w Polsce i Europie. Rozwiązanie to z aprobatą przyjmują kierowcy, a ponad to stanowiłoby znaczne uzupełnienie monitoringu, który obecnie jest montowany na skrzyżowaniu, jednocześnie pozwalałoby to skutecznie karać tych, którzy z premedytacją przejeżdżają skrzyżowanie na czerwonym świetle. Jak pokazują liczne przykłady instalacja liczników ma znaczący wpływ na wiele czynników związanych z ruchem pojazdów w obrębie skrzyżowania. Przede wszystkim liczniki zwiększają jego płynność, a tym samym podnoszą przepustowość skrzyżowania” – czytamy w apelu.
Ponadto liczniki te wpłyną także na bezpieczeństwo, będą zapobiegać zbyt późnemu wjeżdżaniu pojazdów na skrzyżowania. Kierowca widząc, że do zmiany światła na czerwone zostało niewiele czasu, wcześniej zacznie hamować, nie zrobi tego gwałtownie i w ostatniej chwili.

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021