W Stalowej Woli

Obok kamer też liczniki – chcesz poprzeć ten pomysł?

Obok kamer też liczniki – chcesz poprzeć ten pomysł?

Poprawa bezpieczeństwa – temu mają służyć kamery zainstalowane na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II z ul. KEN w Stalowej Woli. Ten argument budzi jednak wątpliwości mieszkańców. Czy kamery bowiem nie będą tylko służyć do karania kierowców mandatami?
Radni miejscy Łukasz Durek i Marcin Siembida chcą wystosować pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z prośbą o to, by obok kamer zainstalowane zostały także liczniki odmierzające czas do zmiany świateł. Ci, którzy chcą przyłączyć się do tej inicjatywy, mogą przyjść w sobotę 12 września pod pomnik Patrioty. Od godz. 9.00 radni będą zbierać podpisy pod tym apelem, który przekażą zarządcy drogi.

Kamery, właśnie zainstalowane na tym skrzyżowaniu, mają rejestrować tych kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, a także wjeżdżają na żółtym świetle. Monitoring ma być przez całą dobę.
Jak podkreślają radni, zdecydowanie tańszym i prostszym rozwiązaniem na tym skrzyżowaniu byłoby wprowadzenie ruchu okrężnego. Na to rozwiązanie nie przystała jednak GDDKiA. Został zamontowany system monitoringu, którego jedynym zadaniem będzie rejestracja i karanie kierowców mandatami.
– „W związku z powyższym, licząc choćby na odrobinę uczciwości ze strony GDDKiA oraz Inspekcji Transportu Drogowego względem kierowców, zwracamy się z apelem o równoczesne zainstalowanie na sygnalizatorach świetlnych przy zbiegu Al. Jana Pawła II i ul. KEN liczników odmierzających czas do zmiany świateł. Wspomniane liczniki stosowane są z powodzeniem w wielu miastach w Polsce i Europie. Rozwiązanie to z aprobatą przyjmują kierowcy, a ponad to stanowiłoby znaczne uzupełnienie monitoringu, który obecnie jest montowany na skrzyżowaniu, jednocześnie pozwalałoby to skutecznie karać tych, którzy z premedytacją przejeżdżają skrzyżowanie na czerwonym świetle. Jak pokazują liczne przykłady instalacja liczników ma znaczący wpływ na wiele czynników związanych z ruchem pojazdów w obrębie skrzyżowania. Przede wszystkim liczniki zwiększają jego płynność, a tym samym podnoszą przepustowość skrzyżowania” – czytamy w apelu.
Ponadto liczniki te wpłyną także na bezpieczeństwo, będą zapobiegać zbyt późnemu wjeżdżaniu pojazdów na skrzyżowania. Kierowca widząc, że do zmiany światła na czerwone zostało niewiele czasu, wcześniej zacznie hamować, nie zrobi tego gwałtownie i w ostatniej chwili.

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021