Kronika Policyjna

Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierowców

Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierowców

Zdecydowane postawy świadków, przyczyniły się do wyeliminowania z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących. Zatrzymany 58-letni mężczyzna, który kierował volkswagenem, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, zaś 64-latek kierujący oplem – ponad 2 promile. Obaj za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę, po godz. 14, w Stalowej Woli. Dyżurny stalowowolskiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który został ujęty przez innego uczestnika ruchu. Na miejsce został skierowany policyjny patrol, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że kierowca volkswagena miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zgłaszający oświadczył, że wyjeżdżając z drogi osiedlowej, zauważył jadącego volkswagena, którego kierowca nie mógł zachować prostego toru jazdy. W związku z tym postanowił pojechać za nim. Po przejechaniu pewnej odległości, volkswagen zatrzymał się na przyblokowym parkingu, a kierujący nim mężczyzna próbował odejść. Zgłaszający uniemożliwił mu to, a jego pasażer wezwał policję.

Kolejne zdarzenie miało miejsce tego samego dnia, po godz. 19, w miejscowości Jastkowice. Dyżurny otrzymał informację o ujętym nietrzeźwym kierowcy opla. Mężczyzna, przed przyjazdem patrolu, oddalił się, jednak w wyniku podjętych czynności, szybko został zatrzymany. Badanie na zawartość alkoholu wskazało, że 64-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jego uwagę zwrócił problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy przez kierującego oplem. Wówczas pojechał za nim, a kiedy pojazd się zatrzymał, podbiegł do niego i zabrał kierowcy kluczyki.

Po raz kolejny zdecydowane reakcje świadków, przyczyniły się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwych kierowców, którzy mogli doprowadzić do tragedii na drodze. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, mężczyźni poniosą teraz odpowiedzialność przed sądem. Ponadto, 64-letni kierowca opla odpowie za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Szynobus potrącił leżącego przy torach mężczyznę

stw24.pl13 września 2021

Bezpieczna droga do szkoły ze stalowowolską policją

stw24.pl10 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Zatrzymani na doglądaniu uprawy konopi

stw24.pl27 sierpnia 2021

W miniony weekend policja zatrzymała trzech pijanych kierowców

stw24.pl24 sierpnia 2021

Śmiertelny wypadek w powiecie stalowowolskim

stw24.pl20 sierpnia 2021

Tymczasowy areszt dla podejrzanej o zabójstwo 42-latka

stw24.pl19 sierpnia 2021