Odbierała nagrodę od jednej z najlepszych rakiet świata

Oliwia Sybicka, zawodniczka Miejskiego Klubu Tenisowego ze Stalowej Woli zdobyła 1.  miejsce na IV Mistrzostwach Katowic „KIDS CUP” o Puchar Prezydenta Miasta, które odbyły się w katowickim Spodku. To prestiżowe rozgrywki dla najmłodszych tenisistów.

Była to oficjalna impreza towarzysząca turniejowi WTA – KATOWICE OPEN 2016. Najmłodsza i bardzo utytułowana zawodniczka stalowowolskiego klubu wzięła udział w kategorii czerwonej. Do tych rozgrywek przystąpiło 19 dziewcząt z całej Polski, które zostały podzielone na cztery grupy. Siedmioletnia Oliwka w swojej grupie zakończyła mecze wynikami: 10:3, 10:7, 10:2. W ćwierćfinale pokonała Hannę Kołak 10:6, w półfinale Sarę Husar 10:5, a w finale Roksanę Kapuścińską 10:6.
Wręczenie pucharu miało szczególny charakter, gdyż nasza zawodniczka odbierała go z rąk Alizé Cornet, francuskiej tenisistki, która obecnie jest na 45. miejscu rankingu WTA, a w przeszłości zajmowała 11 pozycję.
Nagrodą główną dla zwyciężczyni, były trzy bilety VIP na finał turnieju WTA – KATOWICE OPEN 2016.