W Stalowej Woli

Odświeżają zabytkowy obiekt przejęty od Huty

Odświeżają zabytkowy obiekt przejęty od Huty

Trwają prace remontowe w dawnym budynku Dyrekcji Naczelnej Huty Stalowa  Wola, które mają przystosować ten obiekt do nowych potrzeb. Na ostatniej sesji radni miejscy przeznaczyli pieniądze na wykonanie najbardziej koniecznych prac.

Budynek ten miasto nabyło od Huty Stalowa Wola za 4,5 mln zł. Jest to szczególny obiekt, gdyż bezpośrednio związany z powstaniem Stalowej Woli. Prezydent Lucjusz Nadbereżny ma co do niego szerokie plany. Ma to być kuźnia przedsiębiorczości, która będzie stwarzać możliwości do prowadzenia  nowoczesnego biznesu. Powstanie tu strefa coworkingu, która będzie dawać rożne udogodnienia i ułatwienia dla nowych przedsiębiorców takie jak m.in.: miejsce do wykonywania pracy w abonamencie lub na godziny, rejestracja firmy, dostęp do urządzeń biurowych, możliwość korzystania z sali konferencyjnej, możliwość rejestracji firmy i stworzenia wirtualnego biura. Miejsce tu znajdzie także branża IT. Firmy informatyczne, które będą chciały rozpocząć działalność  i  zatrudniać specjalistów będą mieć preferencyjne warunki. Zostanie tu też przeniesiony wydział promocji gospodarczej, który zostanie przekształcony w Centrum Obsługi Inwestorów.

Teraz miasto wykonuje podstawowe prace remontowe, które mają przystosować ten obiekt do tego,  by w pomieszczeniach biurowych można było pracować. Zajmuje się tym Zakład Administracji Budynków, który jest administratorem tego obiektu.
Ten zabytkowy budynek ma powierzchnię użytkową ok. 3700 mkw. Ogólnie samych pomieszczeń jest ponad 100, a jeśli chodzi o pomieszczenia biurowe to każde ma po ok. 20 mkw., więc zakres prac jest duży. Część prac została już wykonana, np. została odnowiona aula im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, gdzie odbyła się sesja Rady Miejskiej.

Konieczne jest odświeżenie pomieszczeń, m.in. pomalowanie, naprawa podłóg, cyklinowanie, lakierowanie, wyczyszczenie wykładzin i wiele drobnych robót.
Jak wynika z podjętej przez radnych uchwały 198 tys. zł zostało przekazane na zakup materiałów, wyposażenia, koszty mediów, remontów, usług i opłat, a 90 tys. zł jest ogólnie przeznaczone na modernizację. Zakup materiałów i wyposażenia na potrzeby pracowników Urzędu Miasta, którzy zostaną tu przeniesieni ma kosztować 142 tys. zł. Konieczna jest też modernizacja serwerowni na co zostało przekazane 180 tys zł.  Zostanie zakupiona też cykliniarka za 12 tys. zł. Zakupu tego urządzenia nie jest tylko na potrzeby tego zadania, ale ogólnie na potrzeby ZAB-u.
Zakład ma na utrzymaniu wiele innych budynków miejskich, gdzie takie prace będą konieczne  i bardziej opłaca się kupić ten sprzęt, niż zlecać usługę cyklinowania, a metr kosztuje ponad 40 zł. Dlatego takie rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne.

Joanna Piechuta

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021