W Stalowej Woli

Odwleka się remont wiaduktu na os. Piaski

Odwleka się remont wiaduktu na os. Piaski

Od kilku lat miasto planuje remont wiadukt nad torami w ciągu ul. Tragutta na os. Piaski w Stalowej Woli. Inwestycja ta jednak nie została wpisana do przyszłorocznego budżetu. Sprawę tę poruszył podczas sesji budżetowej radny Paweł Madej.

– Jestem rozczarowany brakiem jednej bardzo strategicznej inwestycji w tym budżecie, chodzi o remont wiaduktu w ciągu ul. Traugutta. Inwestycja ta jest od dwóch lat ustalana z PKP. To jest jedyny dojazd z os. Piaski na niedzielną mszę do klasztoru – mówił radny. Zaznaczał również, że na tym osiedlu mieszka liczna grupa stalowowolskich przedsiębiorców, która w przyszłym roku zostanie  obciążona kosztami, w związku z tym, że zostały im podniesione podatki.  Ponadto przedsiębiorcy ci, stwarzają także wiele miejsc pracy.

Corocznie miasto przeprowadza ekspertyzy tego obiektu, taka też została wykonana na wiosnę tego roku. Wykazała, że wiadukt wymaga przeprowadzenia pewnych prac, jednak nie muszą być zrobione natychmiast. Obiekt został dopuszczony do użytkowania. Kolejny przegląd będzie w maju  przyszłego roku i on określi  zakres prac i ewentualne ograniczenia w użytkowaniu.
Miasto ma w planach nie tylko przybudowanie wiaduktu, ale także wydzielenie kładki dla pieszych, co znacznie poszerza zakres robót.
Cały czas trwają prace nad tą inwestycją, jest przygotowywana dokumentacja. Miasto nie ma jeszcze wszystkich uzgodnień z PKP.  A w przypadku wiaduktów, za urządzenia, które są podwieszone pod tymi obiektami, czyli w tym wypadku jest to trakcja elektryczna, odpowiada część spółek kolejowych. Nawet, gdyby dokumentacja była w połowie roku, to według przepisów o zamówieniach publicznych przetargi trwają od 2 do 5 miesięcy, więc jest za mało czasu by wszytko przygotować w 2017 r. Zatem inwestycja będzie mogła być zaplanowana w kolejnym budżecie.

Trzeba zaznaczyć, że nawet, gdyby wiadukt ten został zamknięty, to jest drugi  niezależny wyjazd z tego osiedla ul. Boczną Przemysłową.

wiadukt-piaski-2

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021