W powiecie

Odznaczenia dla zasłużonych w Bojanowie

Odznaczenia dla zasłużonych w Bojanowie

Zasłużony dla gminy Bojanów – taki tytuł Rada Gminy przyznała dwóm osobom – Stanisławie Marut i Antoniemu Bednarczykowi. Statuetki otrzymali podczas uroczystości sesji z okazji 25 lat samorządu terytorialnego.

Nagrodzeni otrzymali symboliczne statuetki i gratulacje z rąk wójta Sławomira Serafina oraz przewodniczącego Rady Gminy Emilia Bielenia. Oboje dziękowali za to odznaczenie.

We wnioskach o nadanie tytułu zostały przedstawione sylwetki tych osób i uzasadnienie. Stanisława Marut od 1970 roku pracowała jako nauczycielka,  osiągała bardzo dobre wyniki nauczania i wychowania.  Zawsze służyła uczniom radą i pomocą. Wynikami swojej pracy oddziaływała na kształtowanie pozytywnych postaw społecznych środowiska szkolnego. Była prezesem Towarzystwa Rozwoju Rodziny w Bojanowie, jest członkiem Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Bojanów „Edukacja i Rozwój”. Przez 12 lat aktywnie uczestniczyła w pracach samorządu lokalnego. Pełniła funkcję przewodniczącej Rady Gminy, zawsze kierowała się dobrem publicznym, zależało jej na rozwoju gminy oraz poprawie życia mieszkańców. Swoją postawą człowieka prawego i oddanego drugiemu zdobyła szacunek oraz uznanie wśród mieszkańców gminy. Zawsze przyjazna i pomocna, oddana pracy na rzecz społeczności.
Jak czytamy w uzasadnieniu, Stanisława Marut była bardzo lubiana zarówno przez młodzież, jak i grono pedagogiczne.

IMG_2454

Natomiast Antoni Bednarczyk od 1998 roku przez dwie kadencje był wójtem Gminy Bojanów. Wykonywał swoje obowiązki z należytą starannością i osobistym zaangażowaniem.  Dbał o sprawy społeczności lokalnej, rozwój społeczno-gospodarczy gminy. Podejmowane przez niego inicjatywy przyczyniły się do rozwoju gminy i zmiany jej wizerunku, a co się z tym wiąże również do poprawy życia mieszkańców.
Za jego kadencji został wyremontowany ośrodek zdrowia w Bojanowie, budynek szkoły podstawowej w Maziarni, zakończona został budowa szkół w Stanach i w Bojanowie, wybudowana została sieć gazowa, rozpoczęto budowę sieci wodociągowej oraz budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Bojanowie.

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zaleszany – Uwaga na oszustów !!!

stw24.pl25 lutego 2021

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021

Ankieta dotycząca Dworu w Kotowej Woli

stw24.pl23 lutego 2021

Urząd Gminy w Radomyślu jutro pracuje krócej

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Słowacja zamknęła część przejść granicznych na Podkarpaciu

stw24.pl16 lutego 2021

„Kobiety Przyszłościowe” z Bojanowa-tradycyjne potrawy nowoczesny sprzęt

stw24.pl16 lutego 2021

Radomyscy Policjanci podsumowali ubiegły rok

stw24.pl15 lutego 2021

Rozmawiali o budowie sieci światłowodowej na naradzie sołtysów

stw24.pl10 lutego 2021