Kronika Policyjna

Oferują perfumy, biorą nas na litość

Oferują perfumy, biorą nas na litość

Uliczni sprzedawcy oferują prezenty w postaci darmowych flakoników perfum, a za chwilę mówią, że to jednak nie jest prezent i oczekują pieniędzy. Tłumaczą, że nie mają na paliwo lub nie dostali wypłaty. Policja przestrzega przed takimi osobami i radzi by zachować szczególną ostrożność w przypadku kontaktu z nimi.

Z naszą redakcja skontaktowały się osoby, które w ostatnim czasie czasie spotkały się z takimi osobami, jak twierdzą były to prawdopodobnie próby oszustwa.

Mężczyzna  opisuje, że wybierał pieniądze w bankomacie w Bojanowie, następnie w pobliskim sklepie zrobił zakupy potem wsiadł do samochodu i miał odjeżdżać. Nagle drogę zajechał mu srebrny opel kombi za kierownicą którego siedział mężczyzna o ciemnej karnacji. Podjechał on blisko i pokazał żeby otworzył szybę od strony pasażera.
– Prosił, by powiedzieć mu jak ma dojechać do Przemyśla lub Rzeszowa. Wytłumaczyłem mu, podziękował mi za pomoc i wrzucił do auta przez szybę malutkie pudełeczko perfum jako prezent, mimo że mówiłem, że nie chcę. Ten ruszył i odjechał. Po 10 metrach zatrzymał się i znowu biegnie z kolejnym pudełkiem perfum, mówiąc, że to dla żony lub dziewczyny. Mówię, że nie chcę i żeby to zabrał, a on twierdzi, że to prezent – opowiada mężczyzna. Mówi, że człowiek ten zauważył, że w aucie na siedzeniu pasażera leży 50 zł i trochę drobnych.

– I wtedy się zaczęło, mężczyzna znowu pobiegł do swojego samochodu po kolejne pudełka. W jednym był zegarek, a w drugim elektryczna maszynka do golenia. Mówił, że te rzeczy są mu niepotrzebne, gdyż wraca na Ukrainę do rodziny, a potrzebuje paru złotych na paliwo.
Pytam go ile chce na to paliwo, bo mam tylko 50 zł, a on mówi, że za mało i krzyczy, na mnie, że chce więcej. Mówię, że nie mam więcej, a on dalej krzyczy „dawaj kasę”. Mówię, żeby zabierał wszystkie te rzeczy. Powiedziałem, że zadzwonię na policję, pokazując na pobliski posterunek w Bojanowie. W końcu mężczyzna zabrał swoje rzeczy i uciekł – relacjonuje nasz czytelnik.

Kolejny podobny sygnał otrzymaliśmy od mieszkanki powiatu niżańskiego, która robiła zakupy w jednym z hipermarketów w Stalowej Woli. Na parkingu, gdy wsiadała już do auta, podeszła do niej kobieta, przedstawiła się i mocno gestykulując namawiała do zakupu perfum. Potencjalna klientka odmówiła, jednak ta włożyła jej pudełeczko do torebki. – Spytałam się, czy to za darmo, a ta powiedziała, że to będzie za darmo jak kupię od niej perfumy. Pytała jakich zapachów używam i od razu zaczęła mnie psikać jakimiś perfumami. Przy czym chciała ode mnie 50 zł za te kosmetyki i mówiła, że nie dostała wypłaty w tym miesiącu. Powiedziałam, że nie mam pieniędzy i oddałam jej te perfumy. Na pożegnanie podała rękę – opowiada kobieta.   Dodaje, że jej znajomy miał podobny przypadek, przy czym on dostał za darmo te perfumy ( na zdjęciu).  Są to zapachy jakiejś nieznanej  marki.

Zapytaliśmy stalowowolską policję, czy otrzymuje sygnały w tego typu sprawach. Jak powiedział nam asp. sztab. Andrzej Walczyna, dotychczas stalowowolska komenda nie otrzymała takich zgłoszeń. Przestrzega jednak przed takimi ulicznymi sprzedawcami.

– Jeśli ktoś oferuje nam jakieś przedmioty do sprzedaży i jest nachalny, nie chce zrozumieć tego, że my nie życzymy sobie oferowanych przez niego produktów, to nie bójmy się dzwonić na 997. Policjanci przyjadą i porozmawiają z taką osobą, wylegitymują ją – mówi, zaznacza, że warto informować o takich przypadkach policję, bo być może takie osoby, gdzieś wcześniej dopuściły się jakiś czynów zabronionych. Funkcjonariusze sprawdzą, czy taki ktoś nie jest poszukiwany przez inne jednostki. – Uważajmy na kontakty z takimi ludźmi, którzy praktycznie z każdej strony nas otaczają. Na chwilę spuścimy wzrok z torebki, portfela, to może się okazać, że za chwilę ich nie będziemy mieć – przestrzega policjant.
Podpowiada by zapamiętać jak najwięcej szczegółów, rysopis takich osób, numery rejestracyjne auta.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zabezpieczyli broń, amunicje i trofea myśliwskie

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Niska

stw24.pl24 marca 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

stw24.pl23 marca 2021

Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez drzewo

stw24.pl23 marca 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

stw24.pl22 marca 2021