W powiecie

Ogłoszona przetargi na dwie inwestycje w Stalowej Woli

Ogłoszona przetargi na dwie inwestycje w Stalowej Woli

Stalowa Wola nie próżnuje w kwestii inwestycji. Miasto w tym tygodniu ogłosiło dwa bardzo ważne przetargi – na budowę nowego wiaduktu nad torami w ciągu ul. Traugutta i kompleksową przebudowę ulicy Okulickiego. – Złożony projekt budżetu na 2021 rok zakłada bardzo ambitny program inwestycyjny, dlatego jego realizację rozpoczynamy już w tej chwili ogłaszając przetargi, które będą mogły ruszyć pełną parą na wiosnę, w sezonie budowlanym 2021 – mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

WIADUKT NAD TORAMI W UL. TRAUGUTTA

Wiadukt nad torami przy ul. Traugutta przejdzie gruntowną modernizację. W ramach zadania wykonany zostanie remont przyczółków, postawione będą nowe przęsła wiaduktu, a sam wiadukt poszerzony o przejście dla pieszych o szerokości 1,2 m. Nadal będzie to przejazd jednokierunkowy, kierowany przez sygnalizację świetlną. Ze względu na zabudowania, nie jest możliwe stworzenie dwujezdniowego przejazdu.

Planowo przetarg rozstrzygnięty zostanie do końca bieżącego roku i w pierwszej połowie 2021 roku rozpoczną się prace modernizacyjne, by zakończyć je w ciągu jednego okresu budowlanego.

Ze względów bezpieczeństwa obecny wiadukt został już wyłączony z ruchu kołowego. Do czasu rozpoczęcia prac, możliwa będzie komunikacja pieszo-rowerowa.

Wartość zadania określona w budżecie na przyszły rok to 1,5 mln zł. Przebudowa wiaduktu w całości finansowana będzie ze środków własnych.

NIE ZALEJE JUŻ UL. OKULICKIEGO

Ogłoszony został także przetarg na przebudowę ul. Okulickiego na odcinku od stacji benzynowej, ZBR-u do nowego skrzyżowania łączącego się tunelem pod torami z ul. Przemysłową. Zmodernizowana droga będzie elementem nowego układu komunikacyjnego – tzw. „zachodniej obwodnicy Stalowej Woli”.

– Drogi, bezpieczeństwo użytkowników i komfort mieszkańców są naszym ciągłym priorytetem. Stalowa Wola zmienia się w sposób bardzo dynamiczny pod względem budowy nowych dróg, a jest to również możliwe dzięki środkom z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych i przychylności wiceministra infrastruktury Rafała Webera – mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Przebudowa ul. Okulickiego rozwiąże problem zalewania ulicy na wysokości Banku Spółdzielczego. W ramach zadania w okolicy administracji Spółdzielni Mieszkaniowej i punktu weterynarii utworzone zostaną zbiorniki retencyjne.

Ulica Okulickiego będzie zmodernizowana w takim założeniu, w jakim została kilka lat temu zrealizowana jej pierwsza część. Zostanie ona wykonana w układzie bezpiecznych zatok parkingowych wraz z drogami serwisowymi tak, aby parkowanie nie odbywało się bezpośrednio z linii drogi. Na odcinku liczącym ponad pół kilometra zostanie wytworzonych 174 miejsc parkingowych. Parkingi pojawią się także wzdłuż różnych firm ulokowanych w pasie od ZBR-u.

Podstawowym założeniem, które towarzyszyło przy projektowaniu tego odcinka drogi, jest też utrzymanie zieleni przy blokach, by nie przekraczać dotychczasowej linii chodnika.

Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest na przełom stycznia i lutego 2021 roku. Jeśli wyłoniony zostanie wykonawca, to prace rozpoczną się już w pierwszej połowie 2021 roku, a zakończą w połowie kolejnego.

Na realizację tej inwestycji miasto przewidziało w budżecie nieco ponad 3,5 mln zł, z czego 2,5 mln zł będzie dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

 

Źródło U.M. Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Inspektorat Nadzoru Budowlanego przypomina o bezpieczeństwie…

stw24.pl27 stycznia 2021

Mammografia w Gminie Pysznica

stw24.pl26 stycznia 2021

Makabryczna zbrodnia w Zdziechowicach

stw24.pl21 stycznia 2021

Punkty szczepień i transport dla starszych w gminie Radomyśl

stw24.pl15 stycznia 2021

Bezpieczne ferie ze stalowowolskimi policjantami

stw24.pl15 stycznia 2021

Poświęcenie kaplicy w domu sióstr św. Józefa na Radnej Górze

stw24.pl14 stycznia 2021

Nowy kocioł gazowy w Zespole Szkół w Radomyślu

stw24.pl14 stycznia 2021
fot.freepik

Złote gody inaczej niż dotąd

stw24.pl12 stycznia 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w pobliskich lasach

stw24.pl12 stycznia 2021