Kronika Policyjna

Ogólnopolski głos profilaktyki przeciw uzależnieniom

Ogólnopolski głos profilaktyki przeciw uzależnieniom

W poniedziałek 1 czerwca br. stalowowolscy policjanci wspólnie z Urzędem Miasta w Stalowej Woli włączają się w realizację imprezy profilaktycznej pod nazwą “Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Jej rozpoczęcie będzie miało miejsce o godz. 10.30 na placu przy ulicy Handlowej 5. Zapraszamy do udziału w tej imprezie wszystkich, którzy chcą chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami.

Inicjatorem zorganizowania “Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki” jest Komenda Główna Policji i realizowany przez nią program pod nazwą “Profilaktyka a Ty”. W Stalowej Woli organizatorem tego przedsięwzięcia jest Urząd Miasta oraz Komenda Powiatowa Policji. Początek imprezy, którą zaplanowano na 1czerwca 2015 roku będzie miał miejsce o godz. 10.30 na placu przy ulicy Handlowej 5.

Będzie happening w którym wezmą udział wolontariusze ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy będą promować ideę życia wolnego od uzależnień. Przewidziany jest również społeczny zryw “Wolne serca”, który polegał będzie na położeniu prawej dłoni na sercu i przez 60 sekund wybijaniu wspólnie jego rytmu. Rytmu „Wolnych serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami.

Uczestnicy spotkania będą mogli obejrzeć policyjny sprzęt, dla dzieci i młodzieży policjanci zorganizują konkursy i zabawy dotyczące bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku oraz bezpieczeństwa na drodze. W imprezie wezmą również udział instytucje pozapolicyjne. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Stalowej Woli przygotowała narkogogle oraz alkogogle. Te specjalne okulary pokazują rozmyty obraz, który widzi kierowca będący pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Mieszkańcy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat dopalaczy.

W tym samym czasie w stalowowolskiej komendy działał będzie punkt konsultacyjny w którym dyżurować będą osoby z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stalowej Woli oraz Policji, gdzie będzie można uzyskać informacje dotyczące profilaktyki uzależnień i przemocy.

Zapraszamy do udziału w tej imprezie wszystkich, którzy chcą chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej kobiety

stw24.pl7 czerwca 2021

Dwie kolizje z udziałem nietrzeźwych

stw24.pl26 maja 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zabłądziła w lesie – pomogli jej policjanci

stw24.pl18 maja 2021

Z seniorami o bezpieczeństwie

stw24.pl15 maja 2021
areszt-policjant

Trafił do aresztu za napad na kobietę

stw24.pl6 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021

Policja nakryła trzech 13-latków na niebezpiecznych eksperymentach

stw24.pl28 kwietnia 2021

35-letni mieszkaniec Stalowej Woli, zatrzymany za “narkotykowy biznes”

stw24.pl28 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021