W Stalowej Woli

Ogrodzenie tak, oświetlenie niekoniecznie

Ogrodzenie tak, oświetlenie niekoniecznie

Nowe ogrodzenie, poprawa dojazdu do posesji, a także oświetlenie terenu wokół budynków. O to apelują do władz miasta mieszkańcy trzech popegeerowskich bloków nr 38, 39 i 40 przy ul. Ogrodowej na os. Charzewice w Stalowej Woli.

Jak wyjaśniał podczas sesji Rady Miasta radny Łukasz Durek, który przedstawiał ich prośby, już kilka lat temu mieli obiecane nowe ogrodzenie, to które jest obecnie nie jest w najlepszym stanie. Przy tych blokach konieczne jest też oświetlenie, gdyż wyjście z klatek czy dojście do garaży po zmroku jest niebezpieczny. A na tyły tych budynków nie dochodzi światło latarni z ul. Ogrodowej. Radny zaznaczał jednak, że jest to teren prywatny i z wykonaniem tej inwestycji może być problem. Podobnie też jak z wykonaniem nakładki asfaltowej przy wjeździe na posesję od ul. Sochy.

Do prośby mieszkańców częściowo przychylił się prezydent Lucjusz Nadbereżny.
– Było takie zobowiązanie, że to ogrodzenie zostanie wykonane, będziemy się do tego przymierzać, musimy zabezpieczyć środki finansowe. Jeśli chodzi o oświetlenie, to jest problem, ponieważ jest to teren prywatny, a miasto ma ograniczone formalne możliwości doświetlania tych terenów. Tu jest przeszkoda formalna, a nie finansowa czy brak dobrej woli ze strony miasta – tłumaczył podczas sesji prezydent. Jak dodał, podobnie wygląda sprawa budowy zjazdu do posesji, a ten odcinek nie jest własnością miasta.

Warto przypomnieć, że przy budowie drugiego odcinka Trasy Podskarpowej, w zamian za przekazanie miastu działek przez mieszkańców tych trzech bloków, ówczesny prezydent obiecał im remont ogrodzenia. To miała być rekompensata za przegrodzony grunt. Jednakże nie spełnił tej obietnicy z jednego powodu, nie wszyscy mieszkańcy przekazali miastu grunt, który jest ich częścią wspólną. Istniała obawa, że po zrobieniu ogrodzenia, ktoś może wysuwać jakieś prawa do gruntu. Dlatego też ze względu na brak regulacji prawnej ogrodzenie nie zostało zrobione.

Obecnie miasto nie ma tytułu do władania gruntem, ale tylko na wejście w teren. Nie jest to nadal prawnie uregulowane. Dlatego też obecnie, wykonując tę inwestycję będzie musiało podpisać porozumienie, by w przyszłości mieszkańcy nie mieli żadnych roszczeń.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021