W Stalowej Woli

Ogromne zainteresowanie Rajdem Powiatowym

Ogromne zainteresowanie Rajdem Powiatowym

III Rodzinny Powiatowy Rajd Rowerowy, który odbędzie się 19 lipca spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Zapisy już się zakończył, a było 250 miejsc. Zbiórka uczestników będzie o godz. 8.30 pod budynkiem Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, rajd będzie miał charakter rodzinny. Nie będzie to więc wyścig, ale impreza typowo turystyczna. Przejazd będzie odbywał się w tempie rekreacyjnym, tak, aby mogli wziąć w nim udział również amatorzy. – Jednak ze względu na dłuższy dystans, który wynosi 60 kilometrów, w tym roku wprowadziliśmy ograniczenie wiekowe dla dzieci – zgodnie z regulaminem młodzi rowerzyści uczestniczący w imprezie muszą mieć ukończone 12 lat. Oczywiście można zabrać młodsze dziecko, ale do fotelika bądź przyczepki rowerowej. Pragnę również podkreślić, że każdy uczestnik poniżej 18 roku życia może wziąć udział w rajdzie tylko pod opieką osoby dorosłej – rodzica lub opiekuna prawnego – mówi Tomasz Wosk, naczelnik Kancelarii Starosty w stalowowolskim Starostwie Powiatowym. Organizatorzy przypominają o zabraniu kasku, jeśli ktoś go posiada oraz wody, bo według prognoz w niedzielę ma być bardzo ciepło.

Tradycyjnie już, rajd wystartuje z parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli. Następnie trasa będzie przebiegała przez: Pysznicę, Rudę Jastkowską, Jastkowice, Goliszowiec, a po dotarciu na stadion w Lipie nastąpi dłuższy odpoczynek połączony z piknikiem, konkursami oraz loterią. – Na każdego uczestnika będzie czekał gorący posiłek. Do wygrania będzie również wiele wartościowych nagród – zapewnia wicestarosta Mariusz Sołtys. Głównym organizatorem oraz sponsorem imprezy jest Powiat Stalowowolski, ale fundatorami nagród są również: Miasto Stalowa Wola, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, Thoni Alutec, Agencja Reklamy NADO, Samko Koczwara, Tip-Top oraz Sklep Sportowy Maraton.

Po zakończeniu pikniku nastąpi powrót tą samą trasą do Stalowej Woli. Partnerami wspierającymi powiat w organizacji rajdu, są: Bractwo Turystyczne „Łazik”, a także jednostka OSP w Stalowej Woli.

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nowa lokalizacja Rozwadowskiego Targu Staroci

stw24.pl13 maja 2021

Uwaga! Prognozowane na dziś burze z gradem

stw24.pl13 maja 2021

Sprzęt dla szpitala od Gminy Ulanów

stw24.pl12 maja 2021

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021