W Stalowej Woli

Ogromne zainteresowanie Rajdem Powiatowym

Ogromne zainteresowanie Rajdem Powiatowym

III Rodzinny Powiatowy Rajd Rowerowy, który odbędzie się 19 lipca spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Zapisy już się zakończył, a było 250 miejsc. Zbiórka uczestników będzie o godz. 8.30 pod budynkiem Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, rajd będzie miał charakter rodzinny. Nie będzie to więc wyścig, ale impreza typowo turystyczna. Przejazd będzie odbywał się w tempie rekreacyjnym, tak, aby mogli wziąć w nim udział również amatorzy. – Jednak ze względu na dłuższy dystans, który wynosi 60 kilometrów, w tym roku wprowadziliśmy ograniczenie wiekowe dla dzieci – zgodnie z regulaminem młodzi rowerzyści uczestniczący w imprezie muszą mieć ukończone 12 lat. Oczywiście można zabrać młodsze dziecko, ale do fotelika bądź przyczepki rowerowej. Pragnę również podkreślić, że każdy uczestnik poniżej 18 roku życia może wziąć udział w rajdzie tylko pod opieką osoby dorosłej – rodzica lub opiekuna prawnego – mówi Tomasz Wosk, naczelnik Kancelarii Starosty w stalowowolskim Starostwie Powiatowym. Organizatorzy przypominają o zabraniu kasku, jeśli ktoś go posiada oraz wody, bo według prognoz w niedzielę ma być bardzo ciepło.

Tradycyjnie już, rajd wystartuje z parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli. Następnie trasa będzie przebiegała przez: Pysznicę, Rudę Jastkowską, Jastkowice, Goliszowiec, a po dotarciu na stadion w Lipie nastąpi dłuższy odpoczynek połączony z piknikiem, konkursami oraz loterią. – Na każdego uczestnika będzie czekał gorący posiłek. Do wygrania będzie również wiele wartościowych nagród – zapewnia wicestarosta Mariusz Sołtys. Głównym organizatorem oraz sponsorem imprezy jest Powiat Stalowowolski, ale fundatorami nagród są również: Miasto Stalowa Wola, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, Thoni Alutec, Agencja Reklamy NADO, Samko Koczwara, Tip-Top oraz Sklep Sportowy Maraton.

Po zakończeniu pikniku nastąpi powrót tą samą trasą do Stalowej Woli. Partnerami wspierającymi powiat w organizacji rajdu, są: Bractwo Turystyczne „Łazik”, a także jednostka OSP w Stalowej Woli.

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021