Oliwia i Dawid najlepsi w całym turnieju

MARCOS BAGHDATIS PACIFIC KIDS CUP 2017

25 marca w stalowowolskiej hali tenisowej rozegrano ostatni turniej z cyklu “Marcos Baghdatis Pacific Kids Cup 2017. Wzięło w nim udział 21 zawodników, którzy startowali w kategorii pomarańczowej chłopców, pomarańczowej dziewcząt i czerwonej mieszanej systemem „każdy z każdym”.

W kategorii pomarańczowej chłopców zwyciężył Mikołaj Owramko (KT Break Warszawa), który w meczu finałowym mimo wyniku 0-3 zdołał odrobić straty i pokonać zawodnika stalowowolskiego klubu Dawida Kiełba 4-3. Trzecie miejsce zajęli Alexander Karapetyan (MKT Stalowa Wola) i Maksymilian Kierstan (Tenis Klub Ósemka).

Najlepsza trójka całego cyklu w kategorii pomarańczowej chłopców:

1 miejsce – Dawid Kiełb (MKT Stalowa Wola) – 280 pkt.

2 miejsce – Mikołaj Owramko (KT Break Warszawa) – 260 pkt.

3 miejsce – Alexander Karapetyan (MKT Stalowa Wola) – 160 pkt.

Zaś w kategorii pomarańczowej dziewcząt najlepsza była stalowowolska tenisistka Oliwia Sybicka , która w całym cyklu została niepokonana w tej kategorii. W meczu finałowym Oliwia po niezwykle wyrównanym pojedynku, obfitującym w ciekawe zagrania pokonała Aleksandrę Jopek (NST Ożarów) 4-3. W półfinale zwyciężczyni turnieju wygrała z Natalią Chylińską (Avia Świdnik) 4-2, a druga finalistka z Katarzyną Kliber (Avia Świdnik) również 4-2.

Najlepsza trójka całego cyklu w kategorii pomarańczowej dziewcząt:

1 miejsce – Oliwia Sybicka (MKT Stalowa Wola) – 300 pkt.

2 miejsce – Katarzyna Kliber (Avia Świdnik) – 224 pkt.

3 miejsce – Natalia Chylińska (Avia Świdnik) -192 pkt.

W kategorii czerwonej bezkonkurencyjna okazała się także Oliwia Sybicka. W finale wygrała z Magdaleną Kurowską (STT Fakro Nowy Sącz) 10-8 rewanżując się tym samym za porażkę podczas ostatniego turnieju. Na najniższym stopniu podium stanęli: Miłosz Gałka (UKS Junior Tarnogród) i Wojciech Filat (RKT ABC Rzeszów).

Oliwia po wygranym całym cyklu w dwóch kategoriach podkreśliła, że wygrana w “swoim” klubie przed miejscowymi znawcami tenisa jest bardzo cenna i smakuje podwójnie.