Oliwia Sybicka spotkała się z Fibakiem

Dwa pierwsze miejsca oraz drugie przywiozła Oliwia Sybicka z  Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego do lat 12 oraz TENIS 10, które zostały rozegrane przy Międzynarodowym Turnieju Tenisowym ATP Challenger Poznań Open 2016.

Zawodniczka Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli zdobyła I miejsce w kategorii niebieskiej ( do 7 lat ), I miejsce w kategorii czerwonej ( do 8 lat ), oraz II miejsce w kategorii pomarańczowej ( do 9 lat ).
W pierwszym dniu zawodów zagrała w turnieju dla kategorii czerwonej ( 2008 ), gdzie dolosowano ją jako piątą zawodniczkę do grupy A. W pierwszym meczu została pokonana po zaciętym trzysetowym pojedynku: 7-3 , 5-7, 13-15, kolejne mecze wygrała wynikami: 7-6, 7-3; 7-2, 7-2; 7-2, 7-2. Z grupy wyszła z drugiego miejsca, następnie w półfinale wygrała wynikiem: 7-4, 7-1 i tym samym znalazła się w finale. Swojego przeciwnika pokonała pięknym wynikiem: 7-1, 7-1.

Następnego dnia stalowowolska tenisistka wystartowała w swojej kategorii wiekowej, czyli niebieskiej (2009) i również została dolosowana do zawodników rozstawionych z klubu Olimpia Poznań. W grupie wygrała wszystkie mecze wynikami: 7-1, 7-0, 7-3, w półfinale zwyciężyła z przeciwniczką: 7-2, zaś w finale pokonała swojego rywala: 7-2, zdobywając tym samym I miejsce w turnieju.

Po kategorii niebieskiej Oliwia wystartowała w kategorii pomarańczowej ( 2007 ). Do turnieju przystąpiło 9 zawodniczek z różnych stron Polski. Utworzone zostały trzy grupy, a tylko zwyciężczynie grup mogły rywalizować o miejsca 1-3. Oliwia pokonała w swojej grupie dwie tenisistki wynikami: 4-0 oraz 4-1. Wyszła z grupy z pierwszego miejsca i awansowała do najlepszej trójki turnieju ulegając w jednym meczu przeciwniczce: 2-4 oraz pokonując kolejną: 4-2. Ostatecznie zajęła II miejsce.
Nagrodą były trzy duże puchary z każdej kategorii, uznanie sędziów, organizatorów i obserwatorów turnieju. Jak zawsze ta drobna, siedmioletnia tenisistka, zachwyca swoją grą.

Oliwia wzięła również udział w pierwszych w Polsce inauguracyjnych zajęciach programu „Miss Hits” dla dziewczynek od 5-8 roku życia, który został utworzony przez Judy Murray. To mama światowej sławy szkockiego tenisisty Andy’ego Marraya.
Zawodniczka MKT Stalowa Wola miała również okazję spotkać się z Wojciechem Fibakiem,   najlepszym zawodnikiem w historii polskiego tenisa. Otrzymała od niego zdjęcie z dedykacją.