sport

Oliwia Sybicka w Czeskim Rożnovie pod Radohstem

Oliwia Sybicka w Czeskim Rożnovie pod Radohstem

Oliwia Sybicka zawodniczka Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli, początkiem kwietnia zagrała w jednym z cykli turniejów o Puchar Rożnova w Rożnovskym Tenisowym Klubie w Czechach. Ostatecznie zdobyła drugie miejsce i uznanie kibiców.

Na turniej przyjechało 18 zawodniczek z wielu czeskich klubów, m. in. cztery zawodniczki z dużego klubu z Prostejova. Utworzono 6 grup trzyosobowych. Mecze każdy z każdym w grupie. Organizator zdecydował, że w grupach mecze będą rozgrywane do 6 gemów, a przy stanie 5-5 tie-break do 7. Dwie najlepsze zawodniczki z grup przechodziły do drabinki głównej, a pozostałe rozgrywały turniej pocieszenia.

Oliwia w pierwszym meczu spotkała się z zawodniczką TK AGRAFERT Prostejov, Samanthą Kohoutkovą i pokonała ją wynikiem 6-2. W drugim meczu uległa kolejnej zawodniczce z tego samego klubu Christine Dostalovej 5-5 w tie-breaku do 2. Oliwia w tym meczu prowadziła 5-3, ale nie utrzymała przewagi po niefortunnym ustawieniu stopy co wywołało uraz lewej nogi i uniemożliwiło dokończenie meczu na wysokim poziomie.

Mimo to wyszła z grupy z drugiego miejsca i po 1,5 h rozegrała kolejny mecz, ale już w drabince turniejowej z Adiną Pohankovą i wygrała 4-0 (od tego etapu mecze toczyły się do 4 gemów, a przy stanie 3-3 tie-braek do 7). W ćwierćfinale pokonała Dominikę Piterakovą 4-0. Półfinał również należał do Oliwii, w meczu z Nikolą Pospisilovą wygrała 4-1.

W finale ponownie spotkała się z Dostalovą i tym razem Oliwia nie poradziła sobie z przeciwniczką i przegrała 2-4. Mecz był na bardzo wysokim poziomie, Oliwia miała kilka piłek na 3-3. Potwierdziło się po raz kolejny, że Oliwia ma to „coś” i po 5 tygodniach przerwy spowodowanych chorobą i przerwą w treningach potrafiła ponownie nawiązać rywalizację z trudnym czeskim przeciwnikiem. Ostatecznie Oliwia zajęła II miejsce i uznanie kibiców.

MKT Stalowa Wola

20180401Oliwia-w-Rożnovie-Czechy2

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

stw24.pl29 października 2021

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

stw24.pl7 października 2021

Lekcja WF-u z Mistrzem Olimpijskim Dawidem Tomalą

stw24.pl6 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Voster ATS Team na CRO Race

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Siatkarki VEGI MOSIR wygrały Ogólnopolski Turniej w Kraśniku

stw24.pl20 września 2021