Oliwia w turnieju Algida Cup 2017 dwukrotnie złota!

Oliwia Sybicka zdobyła dwa pierwsze miejsca podczas poznańskiego turnieju Algida Cup. Zawody odbyły się na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Równolegle odbywał się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 12 oraz Poznań Open – Międzynarodowy Turniej Tenisowy Challenger  ATP.

Zawodniczka Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli po raz kolejny pokazała swoja świetną formę. Pierwszego dnia zawodów, wystartowała w kategorii czerwonej, w której rywalizowało 13 zawodników z Polski ( 2 dziewczynki i 11 chłopców). Utworzono trzy grupy: 2 czteroosobowe i 1 pięcioosobową. Oliwia po losowaniu trafiła do grupy B – pięcioosobowej. Do ćwierćfinału wychodziły dwa pierwsze miejsca z grup. Oliwia wygrała wszystkie swoje mecze: z Gabrielem Chmielem (FairPlayce Poznań) 7/1, 7/1  z Antoniną Snochowską (Tenis klub Toruń) 7/1,  7/3 z Kamilem Andrzejewskim (AZS Poznań) 7/0,  7/1 oraz z Nikodemem Błaszczykiem (Włókniarz 1925 Kalisz) 7/0, 7/1. W ćwierćfinale miała wolny los, w półfinale wygrała z Emilem Makiełą (PT Olimpia Poznań) 7/4, 7/0, a w finale pokonała Jacka Biernackiego (GKT Smecz Górzyca) 7/3, 7/3. Zdobyła I miejsce, otrzymała piękny puchar i nagrody rzeczowe.

jj

W drugim dniu zawodów Oliwia wystartowała w kategorii pomarańczowej z podziałem na dziewczęta i chłopców. Dziewcząt przyjechało 11. Oliwia w grupie wyszła z pierwszego miejsca po wygranych trzech meczach; z Zuzanną Pawłowską (WKS Grunwald Poznań) 4/0, z Michaliną Mrozkowiak (SKS Sporting Leszno) 4/0, z Zofią Dworczak (SKS Sporting Leszno) 4/0. W ćwierćfinale pokonała Nelę Pietrzak (Włókniarz 1925 Kalisz) 4/0, w półfinale wygrała z Mają Graczyk (AZS Poznań) 4/1, a w finale zwyciężyła z Zofią Janusz (PT Olimpia Poznań) 4/0. Oliwia choć była młodsza o rok od pozostałych oraz fizycznie mniejsza, pokazała, że potrafi walczyć do końca i to na wysokim poziomie. Gry toczyły się od 14:00 do 19:00. Kolejne zwycięstwo, kolejny puchar i nagrody.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pomiędzy rozgrywkami Tenis 10 Algida Cup, dzieci mogły oglądać mecze i treningi wielu świetnych zawodników z różnych części świata. Pogoda była wspaniała, więc wszystkie korty tętniły życiem i można było nasycić się przez te kilka dni przebywaniem ze sportowcami, porozmawiać, otrzymać autograf czy też zrobić pamiątkowe zdjęcia. Oliwia, tak jak przed rokiem spotkała się z Wojciechem Fibakiem, który był pod wrażeniem jej kolejnych osiągnięć. Pamiątkowe zdjęcie z uśmiechniętym i bardzo sympatycznym tenisistą Jerzym Janowiczem było szczególnie miłym akcentem podczas tegorocznego wyjazdu na ATP Challenger Poznań Open 2017.