Oliwka druga w swoim pierwszym turnieju do lat 12

W dniach 23-24 lutego w Krakowie odbył się turniej dla kategorii Skrzatów do lat 12. Oliwia Sybicka wywalczyła na nim drugie miejsce rozgrywając swój pierwszy w życiu turniej “twardą” piłką.

Do gry na kortach ziemnych zgłosiło się 8 zawodniczek z roczników 2007-2009. Utworzono dwie grupy. Oliwia dolosowana została bez punktów rankingowych do trzech notowanych zawodniczek (jedna z nich odwołała udział). Po raz pierwszy rozgrywała mecze „twardą” piłką do dwóch pełnych setów. Gra twardą piłką to już pełny tenis, w którym nie ma miejsca na przeciąganie akcji ponieważ piłka jest szybka, kozioł wyższy, a dziewczyny starsze, większe, a tym samym silniejsze.

W pierwszym dniu Oliwia zagrała dwa mecze. W pierwszym wygrała z rozstawioną z nr 2 M. Drąg z Tenis24 Kraków 6:3 i 6:2, z którą już rywalizowała w 2016 roku w kategorii czerwonej. Następnie pokonała turniejową “trójkę” starszą dwa lata zawodniczkę I. Kawalec z klubu Czarni Rzeszów 7″6(5), 2:6 i 10:8. W niedzielę Oliwia zagrała w finale z rozstawioną z nr 1 Z. Bednarz z Tenis24 Kraków i uległa jej 3:6 i 1:6. Zakończyła pierwszy, „historyczny” w swoim życiu turniej

Skrzatek na drugim miejscu i tym samym zdobyła pierwsze ważne punkty w rankingu PZT.