W Stalowej Woli

Opłatek Maltański 2020

Opłatek Maltański 2020

W dniu 16 grudnia 2020 roku w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli został zorganizowany Opłatek Maltański. Wspólnie z Zakonem Maltańskim Polska – Fundacją Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie już po raz siódmy Opłatek odbył się na terenie Stalowej Woli. Byliśmy jednym z 26 miast w Polsce, które podjęły się jego organizacji w 2020 roku.

Opłatek Maltański to ogólnopolska, świąteczna akcja charytatywna organizowana od 2002 roku przez Zakon Maltański Polska wraz z lokalnymi ośrodkami pomocy społecznej, polegająca na organizacji spotkań wigilijnych dla osób potrzebujących m. in. rodzin wielodzietnych, osób samotnych i niepełnosprawnych.
W organizację każdego ze spotkań wigilijnych angażowani są lokalni przedsiębiorcy, darczyńcy i wolontariusze. Ideą Opłatka Maltańskiego jest pomoc osobom potrzebującym w sposób dwutorowy: poprzez wsparcie materialne oraz wsparcie duchowe w formie zaproszenia do wspólnego stołu wigilijnego, podzielenia się opłatkiem, wspólnego posiłku i kolędowania.
W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne, niemożliwe było zorganizowanie tradycyjnego spotkania wigilijnego, na którym można by połamać się opłatkiem i wspólnie usiąść przy stole wigilijnym. Opłatek zmienił formułę i polegał na przygotowaniu oraz przekazaniu
100 mieszkańcom miasta paczek, w których znalazły się artykuły spożywcze o dłuższym terminie przydatności do spożycia oraz artykuły chemiczne. Wszystkie dary udało się pozyskać od sponsorów i ludzi dobrej woli. Do każdej z paczek dołączona była kartka świąteczna z życzeniami i opłatek.

W dniu 16 grudnia osoby, które mogły samodzielnie dotrzeć do MOPS odebrały je osobiście, zaś pozostałym osobom zostały dowiezione. Dzięki pracy pracowników MOPS, wolontariuszy oraz strażaków z OSP Stalowa Wola wszystkie paczki trafiły już do osób potrzebujących zgłoszonych do udziału w Akcji.

Organizatorzy dziękują wszystkim darczyńcom i osobom, które pomogły przy przygotowaniu Akcji oraz dystrybucji paczek w ramach Opłatka Maltańskiego.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii coraz bliżej

stw24.pl27 stycznia 2021

Pozbądź się azbestu

stw24.pl26 stycznia 2021

Komunikat Urzędu Miasta

stw24.pl25 stycznia 2021

Uwaga kierowcy , ślisko na drodze !

stw24.pl25 stycznia 2021

Piotr Witasik odchodzi ze Stali

stw24.pl15 stycznia 2021

Zmiana rozkładu jazdy w związku z powrotem dzieci do szkoły

stw24.pl15 stycznia 2021

Michał Fidziukiewicz odchodzi ze Stali

stw24.pl14 stycznia 2021

Hala pneumatyczna nad boiskiem PCPN w Stalowej Woli

stw24.pl14 stycznia 2021

Magdalena Wrońska–Bulec nowym naczelnikiem Wydziału Edukacji i Zdrowia

stw24.pl14 stycznia 2021