W Stalowej Woli

Opłatek Maltański 2020

Opłatek Maltański 2020

W dniu 16 grudnia 2020 roku w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli został zorganizowany Opłatek Maltański. Wspólnie z Zakonem Maltańskim Polska – Fundacją Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie już po raz siódmy Opłatek odbył się na terenie Stalowej Woli. Byliśmy jednym z 26 miast w Polsce, które podjęły się jego organizacji w 2020 roku.

Opłatek Maltański to ogólnopolska, świąteczna akcja charytatywna organizowana od 2002 roku przez Zakon Maltański Polska wraz z lokalnymi ośrodkami pomocy społecznej, polegająca na organizacji spotkań wigilijnych dla osób potrzebujących m. in. rodzin wielodzietnych, osób samotnych i niepełnosprawnych.
W organizację każdego ze spotkań wigilijnych angażowani są lokalni przedsiębiorcy, darczyńcy i wolontariusze. Ideą Opłatka Maltańskiego jest pomoc osobom potrzebującym w sposób dwutorowy: poprzez wsparcie materialne oraz wsparcie duchowe w formie zaproszenia do wspólnego stołu wigilijnego, podzielenia się opłatkiem, wspólnego posiłku i kolędowania.
W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne, niemożliwe było zorganizowanie tradycyjnego spotkania wigilijnego, na którym można by połamać się opłatkiem i wspólnie usiąść przy stole wigilijnym. Opłatek zmienił formułę i polegał na przygotowaniu oraz przekazaniu
100 mieszkańcom miasta paczek, w których znalazły się artykuły spożywcze o dłuższym terminie przydatności do spożycia oraz artykuły chemiczne. Wszystkie dary udało się pozyskać od sponsorów i ludzi dobrej woli. Do każdej z paczek dołączona była kartka świąteczna z życzeniami i opłatek.

W dniu 16 grudnia osoby, które mogły samodzielnie dotrzeć do MOPS odebrały je osobiście, zaś pozostałym osobom zostały dowiezione. Dzięki pracy pracowników MOPS, wolontariuszy oraz strażaków z OSP Stalowa Wola wszystkie paczki trafiły już do osób potrzebujących zgłoszonych do udziału w Akcji.

Organizatorzy dziękują wszystkim darczyńcom i osobom, które pomogły przy przygotowaniu Akcji oraz dystrybucji paczek w ramach Opłatka Maltańskiego.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021