W Stalowej Woli

Opozycja o nagrodach dla urzędników miejskich i pracowników spółek podległych miastu

Opozycja o nagrodach dla urzędników miejskich i pracowników spółek podległych miastu

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe został poruszony temat nagród przyznanych pracownikom urzędu miasta w Stalowej Woli oraz pracownikom spółek podległych miastu.  Według opozycji nie jest to 1,7 mln zł, ale znacznie więcej.  

– W świetle zadłużenia miasta wydaje nam się nieuzasadnione przyznanie nagród i premii, oczywiście poza tymi, które wynikają jasno z przepisów, a które zostały przyznane niektórym urzędnikom, naprawdę w dość zaskakująco wysokiej kwocie, a innym może trochę mniejszej. Zauważyliśmy, że w tym roku zostały przyznane wyjątkowo wysokie nagrody, największe, jeśli chodzi o lata kadencji pana Lucjusza Nadbereżnego. Dlatego powstaje pytanie, czy nie jest to tak, że pan prezydent w jakiś sposób pragnie zachęcić urzędników i ich rodziny do udziału w wyborach  po jego stronie – mówiła Renata Butryn, szefowa powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie stalowowolskim.

Jak podkreślał, Dariusz Przytuła z PO dla pracowników miejskich i jednostek podległych miastu, były przyznane bardzo wysokie nagrody. – Wysłałem pisma do rożnych instytucji, które są podległe miastu, takich jak: Miejski Zakład Komunalny, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Miejski Zakład Budynków, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z prośbą o podanie informacji o nagrodach. Okazuje się, że wysokość tych nagród to nie jest kwota 1,7 mln zł tak, jak mówi pan Nadbereżny,  tylko przeszło 5 mln zł. To są zresztą nie wszystkie instytucje podległe gminie. Gdyby zliczyć wszystkie, to byłoby to o wiele więcej. To jest skandal, że bierze się kredyty, a wypłaca się takie właśnie nagrody, premie – mówił. Zaznaczał, że szefowa kancelarii prezydenta dostaje wysokie wynagrodzenie miesięczne prawie 6 tys. zł i dodatkowo nagrody. Wyjaśniał, że dane dot. wysokości  tych  kwot są przedstawione na Facebooku  stalowowolskiej platformy.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

Przedszkolaki udekorowały Galerię Malarstwa Alfonsa Karpińskiego

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021