kultura i rozrywka

Optymistyczne kino w Stalowej Woli

Optymistyczne kino w Stalowej Woli

Kino „Wrzos” i Multimedia Polska zapraszają na przegląd filmowy Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych (MHE). Pokaz odbędzie się w poniedziałek 29 lutego o godzinie 19.00. Wstęp jest bezpłatny.

W ramach przeglądu widzowie zobaczą 4 filmy nagrodzone podczas 13. edycji Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych, który odbył się w październiku 2015 w Częstochowie:

Dzień babci – film fabularny w reżyserii Miłosza Sakowskiego, zdobywca Grand Prix i Nagrody w kategorii Studencki Film Fabularny 13. MHE – to opowieść o Tomaszu, który oszukuje starszą kobietę (w tej roli Anna Dymna) metodą „na wnuczka” i zostaje przez nią zdemaskowany;

Sonda o mężczyznach – to film dokumentalny Mateusza Głowackiego, laureat Nagrody w kategorii Niezależny Film Dokumentalny 13. MHE – w którym młode, aktywne i rezolutne kobiety z lekkim przymrużeniem oka opowiadają
o doświadczeniach z mężczyznami, swoich oczekiwaniach wobec nich oraz skomplikowanej kobiecej psychice;

Ławeczka – film fabularny autorstwa Bartosza Rogowskiego, wyróżniony podczas 13. MHE, to zabawna historia o tym jak niepozorny spacer do parku może się zakończyć sercową rywalizacją dwóch mężczyzn o kobiece względy;
Prześwity z kolei to film fabularny w reżyserii Karoliny Ford, zdobywca Nagrody w kategorii Niezależny Film Fabularny podczas 13. MHE. Opowiada historię starszego małżeństwa, dla którego wizyta wnuczki z narzeczonym staje się impulsem do rozpoczęcia dialogu między skonfliktowanymi małżonkami. Dodatkowo niespodziewana sytuacja komplikuje początkowo wzorową relację między młodymi narzeczonymi.

Podczas przeglądu widzowie będą mieli również okazję zobaczyć Basen – film fabularny w reżyserii Krzysztofa Pawłowskiego wyróżniony Nagrodą specjalną Multimedia Polska za niepokorność twórczą w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Fabularnych 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni (2015). To filmowa adaptacja opowiadania Marka Kochana z tomu „Mówi Warszawa”. W głównych rolach występują Adam Woronowicz (jako Karol Selznik) i Agnieszka Grochowska (Agnieszka) – laureatka Złotych Lwów 2015 Festiwalu Filmowego w Gdyni dla Najlepszej Aktorki.

Główny bohater filmu regularnie chodzi na basen. Przepływa dokładnie tyle długości, ile ma lat. To wystarczy, by przemyśleć wszystkie problemy i odreagować stres. Ale ostatnio męczy Selznika senny koszmar. Ucieka przed kimś lub przed czymś. W ostatniej chwili udaje się mu wskoczyć do głębokiego basenu. Jednak ten nieoczekiwanie zamiast azylem okazuje się jeszcze gorszą opresją..

przeglad_filmowy_multimedia_happyend_stalowa_wola

Czas i miejsce przeglądu:
29 lutego, godzina 19.00
Kino “Wrzos”, ul. 1 Sierpnia 9, Stalowa Wola
Więcej na: www.happyend.multimediaoff.pl oraz www.kinowrzos.pl

Więcej o Festiwalu
Multimedia Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych to święto pozytywnego kina organizowane już od 13 lat. Ma charakter otwartego konkursu o zasięgu ogólnopolskim. Co roku uczestniczą w nim tysiące widzów oraz artystów z całego kraju. Grupa Multimedia Polska sprawuje mecenat kulturalny nad festiwalem już od 12 lat w ramach Programu Wspierania Polskiego Kina Niezależnego multimediaOFF.
Podczas ostatniej edycji Festiwalu, która odbyła się w październiku 2015 w Częstochowie, pokazanych zostało 40 polskich filmów. Znalazły się wśród nich produkcje studenckie, niezależne, jak i profesjonalne. Krótko- i pełnometrażowe. Najlepsze z nich są prezentowane w miastach całej Polski w ramach pokazów pofestiwalowych.
Grupa Multimedia Polska realizuje Program Wspierania Polskiego Kina Niezależnego multimediaOFF od 12 lat. Jego celem jest wspieranie polskich twórców OFF-owych
w rozwoju i popularyzowaniu ich dorobku. Dbając o rozwój i wysoki poziom produkcji niezależnych, spółka poszerza kontent telewizyjny oferowany klientom oraz zwiększa widzom dostęp do produkcji filmowych spoza głównego nurtu.

Więcej o filmach:
Dzień babci – film fab., 30 min., reż. Miłosz Sakowski, www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1237780
Prześwity – film fab., 26 min., reż. Karolina Ford,
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1237974
Sonda o mężczyznach – film dok., 30 min., reż. Mateusz Głowacki,
http://filmpolski.pl/fp/index.php?film=1235328
Ławeczka – film fab., 8 min., reż. Bartosz Rogowski, http://cgk.czestochowa.pl/page/2554,aktualnosci.html?id=6608
Basen – film fab., 30 min., reż. Krzysztof Pawłowski, http://www.studiomunka.pl/film,28806,18,Basen.html

źródło: MDK Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

pieniądz-biznes-plany

Przyjdź na spotkanie i dowiedz się jak pozyskać wsparcie finansowe

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

Zwalczają szkodnika drzew- Oprysk w lasach Gminny Pysznica

stw24.pl10 maja 2021

Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021