W Stalowej Woli

OSM Stalowa Wola powalczy o tytuł „Polskiego Producenta Żywności 2018”

OSM Stalowa Wola powalczy o tytuł „Polskiego Producenta Żywności 2018”

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Stalowej Woli za produkt – ser twarogowy lasowiacki, otrzymała nominację do ogólnopolskiego konkursu „Polski Producent Żywności”. 

12 firm z branży rolno-spożywczej z Podkarpacia promowało pod koniec marca swoje wyroby w Rzeszowie w ramach XXII edycji inicjatywy „Polski Producent Żywności 2018″. W urzędzie marszałkowskim lokalne produkty zostały poddane ocenie przez Kapitułę Wojewódzką. Oceniano smak, zapach i wygląd wyrobów, ale także zgodność z obowiązującymi normami, wartości odżywcze oraz konkurencyjność w stosunku do innych produktów.

IMG_2178

– Samorząd Województwa Podkarpackiego od lat angażuje się w promowanie lokalnych wytwórców żywności, a także podkarpackich wyrobów charakteryzujących się najwyższą jakością, poświęcając szczególną uwagę prestiżowym inicjatywom i znaczącym przedsięwzięciom promocyjnym. Województwo Podkarpackie może pochwalić się wieloma specjałami, które są wizytówką naszego regionu i zasługują na szczególne uznanie – mówiła wicemarszałek Maria Kurowska.

IMG_2177

Producenci nominowani przez Kapitułę będą mogli wziąć udział w drugim – ogólnopolskim etapie konkursu, którego finał odbędzie się w Poznaniu, podczas corocznych Targów Rolno-Spożywczych POLAGRA FOOD. Tam będą rywalizować o tytuł – Polski Producent Żywności. Celem przedsięwzięcia jest wyróżnianie i promocja najlepszych, polskich producentów żywności oraz zwracanie uwagi konsumentów na wyroby charakteryzujące się najwyższą jakością.

IMG_2179

Inicjatywa pozytywistyczna Polski Producent Żywności została zainaugurowana przez Stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Poznaniu już w 1997 roku. Sukces jaki odniosła jej pierwsza edycja pozwolił na kontynuację w kolejnych latach. Stowarzyszenie poprzez nadawanie tytułów „Polski Producent Żywności”, skutecznie promuje najlepsze polskie produkty żywnościowe oraz rodzimych producentów. Biorą w niej udział producenci dobrej, cenionej przez odbiorców żywności, przedsiębiorstwa polskie działające na terenie całego kraju oraz państw Unii Europejskiej.

IMG_2181

IMG_2212

IMG_2209

M. Petecka / Urząd Marszałkowski Rzeszów
fot. Urząd Marszałkowski Rzeszów

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021