Zapowiedzi

Ostatni w tym roku kiermasz taniej książki

Ostatni w tym roku kiermasz taniej książki

Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza wszystkich miłośników literatury na kiermasz książek. Zaczynamy w poniedziałek, 16 listopada o godzinie 11, w budynku przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, na parterze. Książki będą kosztować od złotówki do maksymalnie 3 złotych.

Podczas poprzedniej edycji kiermaszu, we wrześniu, w pierwszej godzinie funkcjonowania kiermaszu sprzedano 600 książek, a przez cały pierwszy dzień ponad 1000! Pewne małżeństwo kupiło za jednym razem 110 pozycji. To rekord kiermaszu. W styczniu 2015 roku było podobnie: w pierwsze 45 minut nowych właścicieli zyskało 450 książek, a przez pierwszą godzinę kiermasz odwiedziło w sumie 100 osób.

Kiermasz, to wyjątkowa okazja, można „upolować” naprawdę ciekawe rzeczy: od lektur szkolnych, bajek, kryminałów – po arcydzieła światowej literatury czy atrakcyjne albumy. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Można wyszukać prawdziwe perełki. – Jestem już po raz trzeci na kiermaszu i zawsze kupuję sporo książek. Są tanie, a w księgarni, zdarza się, że jeden egzemplarz potrafi kosztować 50 złotych – przekonywał we wrześniu pan Janusz ze Stalowej Woli.

Pieniądze z kiermaszu pozwolą bibliotece na uzupełnienie posiadanych zasobów nowościami. – Oferowane książki to obecnie dary od Czytelników. Zachęcamy tych z Państwa, którzy robią przegląd swoich prywatnych zbiorów, aby niepotrzebne egzemplarze przekazali bibliotece właśnie na kiermasz – mówi Ewa Biały, dyrektor MBP im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli.

Stoisko czynne będzie przez dwa tygodnie (także w sobotę) od poniedziałku 16 listopada do piątku, 27 listopada, w godzinach otwarcia biblioteki.

źródło: MBP w Stalowej Woli

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapowiedzi

Więcej w Zapowiedzi

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Konkurs plastyczny „Pomaganie jest cool!”

stw24.pl20 września 2021

MBP zaprasza dzieci i młodzież do Dyskusyjnego Klubu Książki

stw24.pl15 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021

Kazimierz Szymeczko – spotkanie online

stw24.pl13 września 2021

Główne wejście do Urzędu Miasta zamknięte z powodu remontu schodów

stw24.pl10 września 2021

Ruszył Kiermasz Taniej Książki

stw24.pl7 września 2021

Islandia oczami poetki Aleksandry Knap

stw24.pl6 września 2021

Rodzinny Piknik poświęcony Puszczy Sandomierskiej

stw24.pl3 września 2021