W powiecie

Otwarcie Domu Seniora w Pniowie

Otwarcie Domu Seniora w Pniowie

W miniony czwartek 7 marca dokonano oficjalnego poświęcenia i symbolicznego otwarcia Domu Seniora w Pniowie, faktycznie działającego już od początku tego roku. Jednostka mieści się w przebudowanej w ubiegłym roku byłej plebanii o zabytkowym charakterze.

Uroczystość poprzedziła Msza Św. w intencji uczestników i pracowników Domu Seniora, odprawiona przez proboszcza pniowskiej parafii ks. Marka Mazura. On też w obecności seniorów, pracowników i gości dokonał aktu poświęcenia obiektu.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie Panie Krystyna Wróblewska – Poseł na Sejm RP, Janina Sagatowska – Senator RP, Małgorzata Dankowska – Dyr. Wydziału Polityki Społecznej PUW oraz wójt Jan Pyrkosz.

Oprócz uczestników i kadry Domu Seniora obecni byli także radni i sołtysi z parafii Pniów.

Kier. GOPS Magdalena Nowak-Wojtala powitała wszystkich uczestników uroczystości, natomiast wójt Jan Pyrkosz przybliżył niedawną historię powstania tak cennej dla społeczności gminy jednostki wsparcia. Złożył też podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w proces inwestycyjny i organizacyjny, począwszy od ks. proboszcza, projektanta oraz podmioty finansujące przedsięwzięcie tj. Wojewodę Podkarpackiego i radę gminy.

Wójt otrzymał za pośrednictwem p. K. Wróblewskiej list gratulacyjny od Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego, Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart oraz Wicemarszałek Województwa Ewy Draus.

Spotkanie z seniorami – uczestnikami zajęć, których jest dwudziestu, przebiegło w milej, serdecznej i domowej atmosferze. Nasi seniorzy potrafili być niezwykle aktywni i pełni nowych pomysłów na wspólne spędzenie czasu, czego dowodem była przygotowana część artystyczna w żartobliwym tonie, wykonanie dużej ilości palm wielkanocnych i bukietów kwiatowych oraz potraw na poczęstunek dla wszystkich uczestników uroczystości.

Na realizację przedsięwzięcia gmina, na wniosek wójta, otrzymała dotację z rządowego Programu Senior+ na utworzenie Domu Seniora w kwocie 294 tys. złotych oraz na prowadzenie jednostki w 2019 roku – 72 tys. złotych. Remont budynku kosztował prawie 500 tys. złotych i wykonany został przez firmę STALBUD ze Stalowej Woli, wybraną w przetargu nieograniczonym.

Wójt poinformował także o planach inwestycyjnych na ten rok, które zakładają wykonanie utwardzonych miejsc parkingowych, wiaty ogrodowej oraz oświetlenia placu Domu Seniora.

img_0001

img_0267

img_0273

img_0293

Źródło: UG Radomyśl nad Sanem 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Droga Jamnica – Zbydniów już po przebudowie

stw24.pl26 października 2021

Nagroda Kuratora Oświaty dla nauczyciela ZSO w Zaklikowie

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

„Serce” Sudołów zyska nowy wygląd

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Projekt „Tradycja jak źródło” w Domu Kultury w Pysznicy

stw24.pl22 października 2021

Społecznicy upiększyli centrum Rzeczycy Długiej

stw24.pl21 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021