W Stalowej Woli

Otwarcie na Unię

Otwarcie na Unię

To była dobra zabawa, głównie dla najmłodszych, ale też okazja do refleksji dla dorosłych. Sobotnie Dni Otwarte Funduszy Europejskich na błoniach w Stalowej Woli odbyły się po raz pierwszy, choć to była już ich szósta edycja w kraju. Miejsce nie było przypadkowe, bo w błonia Unia Europejska wpompowała prawie 10 mln. zł. Szkoda, że organizatorzy o tym zapomnieli nie wywieszając ani jednej błękitnej flagi z gwiazdkami.

Na organizację Dni miasto dostało finansowe i organizacyjne wsparcie od Urzędu Marszałkowskiego. Dlatego też wystawiali się wysłannicy z innych podkarpackich miast. Nie mogło przecież zabraknąć Krosna z jego szkłem, czy Rzeszowa i Mielca z samolotami. Nie inaczej było z flisakami z Ulanowa, którzy chętnych zabierali na wycieczki po Sanie. Oczywiście najbardziej oblegana była strefa gastronomiczna z darmowymi skrzydełkami, ale to już specyfika takich festynów.
W upalne popołudnie na błonia szły i jechały prawdziwe tłumy. Większość ciągnęła tam ciekawość. Gwoździem miał być pokaz lotniczej akrobacji Orlików. By zobaczyć trzy samoloty w podniebnym popisie nie trzeba było iść nad San, ale tylko tam można było usłyszeć głos dowódcy formacji podczas manewrów. I za to brawa dla organizatorów. Fantastycznie prezentowały się balony podczas wieczornej fiesty. Nieźle wypadły kabarety. No i pokaz fajerwerków na zakończenie. Koszmar był przy wyjeżdżaniu z parkingów, ale coś za coś.

Poza flagami UE nam zabrakło jednego. Klasycznego podliczenia ile Unia dała nam, czyli Polsce, Podkarpaciu i Stalowej Woli, w czasie 15-lecia. Albo inaczej. Co by było, gdyby nie to wsparcie? Błonia w uroczej dzikości, centrum miasta bez Biblioteki Międzyuczelnianej, ul. Poniatowskiego z dziurami eksponującymi stare kocie łby itd. Marudzenie? Raczej refleksja po dobrej zabawie.

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Baseny i pływalnie znów mogą działać. Sprawdź, dlaczego warto z nich korzystać

stw24.pl5 czerwca 2020

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl5 czerwca 2020

Wyłudzali leasingi, kredyty – CBŚP rozbiło grupę

stw24.pl5 czerwca 2020

Samochód pożarniczy dla OSP Antoniów?

stw24.pl5 czerwca 2020

Trzy miesiące aresztu za sprawców rozboju

stw24.pl5 czerwca 2020

Płacił zbliżeniowo cudzą kartą wpadł ręce policji

stw24.pl4 czerwca 2020

Imię dla edukacyjnego robocika wybrane!

stw24.pl3 czerwca 2020

Kolejne obywatelskie zatrzymanie pijanego

stw24.pl3 czerwca 2020

Tomasz Solecki nowym prezesem „Stal” Stalowa Wola PSA

stw24.pl2 czerwca 2020