Mistrzostwa Stalowej Woli w Piłce Siatkowej

W związku z obchodami 20–lecia MOSiR-u, 12 września na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli Mieszanych Drużyn Amatorskich w Piłce Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli – Rafała Webera.

Do turnieju przystąpiło 7 drużyn, które zostały rozlosowane do dwóch grup. Rozgrywki w grupach toczyły się systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Po rozgrywkach grupowych wyłoniono drużyny, które zagrały o kolejne miejsca turnieju. W grupie A zdecydowanym faworytem był Fachowiec, natomiast drugie miejsce z jedną porażką zajął Leśnik. Grupę B wygrał WP Transfer – Konzbud, natomiast drugie miejsce zajęła Fundacja Dobrego Słuchu.

W meczu o trzecie miejsce zdecydowanym faworytem był zespół Fundacja Dobrego Słuchu. Po gładko wygranym pierwszym secie 25-13, niespodziewanie do walki poderwał się zespół Leśnika. Z minuty na minutę przewagę zdobywał po dobrych akcjach Leśnik. Cała drużyna niezwykle zmotywowana walczyła i zostawiła sporo serca na boisku, co zaprocentowało wygraną z tegorocznym zwycięzcą Ligi Amatorskiej w stosunku 2-1.

W meczu finałowym WP – Transfer Konzbud musiał się sporo namęczyć z drużyną Fachowca. Każdy set był bardzo zacięty, ostatnie akcje decydowały o wyniku końcowym spotkania. Zawsze jednak bardziej doświadczeni okazywali się siatkarze z WP Transfer Konzbud. Całe spotkanie wygrali 2-0 i tym samym zajęli pierwsze miejsce w turnieju.

Kolejność końcowa turnieju:

7. Młodzi Gniewni: Radosław Rachwał, Alicja Dziama, Kamila Madurska, Radosław Chciuk, Piotr Łopioń, Marcin Biszczak, Piotr Martyna, Mateusz Płeszka, Bartosz Bąk.
6. Urząd Miasta Stalowej Woli: Małgorzata Żminda, Justyna Argasińska – Niemiec, Monika Trela, Marek Niemiec, Kamil Gil, Jan Fronc, Ela Drzazga, Krzysztof Sznajder, Marcin Kosak, Dominika Czuba-Ofiara, Mirosław Ofiara.
5. Jak tam chcesz: Grzegorz Ruszak, Kamil Ruszak, Edward Sudoł, Krzysztof Delekta, Beata Szczęch, Aneta Szczęch.
4. Fundacja Dobrego Słuchu: Wojciech Mendelowski, Bartosz Żyła, Mateusz Hołobut, Michał Zań, Karol Orda, Jakub Pierwocha, Mateusz Pyrak, Tomasz Muter.
3. Leśnik : Bartosz Tofilski, Andrzej Tofilski, Sławomir Hasiak, Sebastian Łapiński, Robert Czerwiak, Jacek Maziarz.
2. Fachowiec: Tomasz Gierłach, Krystian Berant, Konrad Sztaba, Kamil Zarewicz, Dawid Drabik, Kamil Janczara, Katarzyna Hanejko,
1. WP Transfer Konzbud: Marcin Rąpała, Arek Bazan, Janusz Rutkowski, Jacek Lipiarz, Michał Błażejczak, Grzegorz Mierzwa, Sebastian Janiec.

Wszystkie spotkania sędziowali Jurek Gancarczyk oraz Rafał Sroczyński. Organizatorem turnieju była sekcja piłki siatkowej dziewcząt Vega MOSiR Stalowa Wola.