kultura i rozrywka

Otworzyli oczy na fotografię

Otworzyli oczy na fotografię

Ciekawie zatrzymane w kadrze twarze i sylwetki, barwne krajobrazy, a nawet Beata Szydło wśród mieszkańców Stalowej Woli. To tylko kilka z tematów ukazanych na zdjęciach, które można oglądać na wystawie Fototechnik 2015. „Oczy otwieram” w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli.
Prezentowane są na niej prace uczestników kwalifikacyjnego kursu zawodowego „Rejestracja i obróbka obrazu”, który prowadzony jest w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli. Obecnie trwa jest już druga edycja tego kursu. To propozycja dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w fotografii, a także tych, którzy chcą doskonalić swój warsztat. Słuchacze mają do dyspozycji doskonale wyposażone studio fotograficzne i każdy ma możliwość pracownia na profesjonalnym sprzęcie.
Warto zaznaczyć, że Ekonomik jest jedyną szkołą w powiecie stalowowolskim, i jedną z zaledwie kilku na Podkarpaciu, która kształci na kierunku fototechnik, zarówno młodzież w 4-letnim technikum, szkole zawodowej, a także osoby dorosłe na bezpłatnych kursach kwalifikacyjnych.
– Kiedy ponad rok temu, jako opiekun kursu, rozmawiałam z obecnymi tu dziś słuchaczami o ich doświadczeniach z fotografią, powody dla których zdecydowali się na ten kurs, otrzymałam rożne odpowiedzi. Jedni twierdzili, że dopiero zaczynają, że ich wiedza fotograficzna jest niewielka, że chcą się nauczyć wszystkiego od początku. Inni przyznali, że nie mają dostępu do profesjonalnego sprzętu fotograficznego, a szkoła oferuje wspaniałe zaplecze, dzięki któremu będą mogli ćwiczyć swoje umiejętności. Byli też tacy, których przygoda z fotografią trwała już długo, ale którzy chcieli uzupełnić swój warsztat, sprawdzić zdobytą wiedzę i umiejętności, a także poddać się ocenie. Połączyły ich dwie rzeczy: wspólna pasja – fotografia oraz szkoła – miejsce, w którym mogli tę pasję rozwijać – mówiła podczas wernisażu Karolin Gołos, nauczyciel z ZSP nr 3.
Ekspozycję można oglądać do końca listopada.

DSC_2401 (Kopiowanie)

DSC_2416 (Kopiowanie)

DSC_2422 (Kopiowanie)

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ruszyła 14. edycja Plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2020”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci

stw24.pl8 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Stowarzyszenie PANDOZ realizuje budowę placu zabaw w Antoniowie

stw24.pl6 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich.

stw24.pl25 marca 2021