kultura i rozrywka

Otworzyli oczy na fotografię

Otworzyli oczy na fotografię

Ciekawie zatrzymane w kadrze twarze i sylwetki, barwne krajobrazy, a nawet Beata Szydło wśród mieszkańców Stalowej Woli. To tylko kilka z tematów ukazanych na zdjęciach, które można oglądać na wystawie Fototechnik 2015. „Oczy otwieram” w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli.
Prezentowane są na niej prace uczestników kwalifikacyjnego kursu zawodowego „Rejestracja i obróbka obrazu”, który prowadzony jest w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli. Obecnie trwa jest już druga edycja tego kursu. To propozycja dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w fotografii, a także tych, którzy chcą doskonalić swój warsztat. Słuchacze mają do dyspozycji doskonale wyposażone studio fotograficzne i każdy ma możliwość pracownia na profesjonalnym sprzęcie.
Warto zaznaczyć, że Ekonomik jest jedyną szkołą w powiecie stalowowolskim, i jedną z zaledwie kilku na Podkarpaciu, która kształci na kierunku fototechnik, zarówno młodzież w 4-letnim technikum, szkole zawodowej, a także osoby dorosłe na bezpłatnych kursach kwalifikacyjnych.
– Kiedy ponad rok temu, jako opiekun kursu, rozmawiałam z obecnymi tu dziś słuchaczami o ich doświadczeniach z fotografią, powody dla których zdecydowali się na ten kurs, otrzymałam rożne odpowiedzi. Jedni twierdzili, że dopiero zaczynają, że ich wiedza fotograficzna jest niewielka, że chcą się nauczyć wszystkiego od początku. Inni przyznali, że nie mają dostępu do profesjonalnego sprzętu fotograficznego, a szkoła oferuje wspaniałe zaplecze, dzięki któremu będą mogli ćwiczyć swoje umiejętności. Byli też tacy, których przygoda z fotografią trwała już długo, ale którzy chcieli uzupełnić swój warsztat, sprawdzić zdobytą wiedzę i umiejętności, a także poddać się ocenie. Połączyły ich dwie rzeczy: wspólna pasja – fotografia oraz szkoła – miejsce, w którym mogli tę pasję rozwijać – mówiła podczas wernisażu Karolin Gołos, nauczyciel z ZSP nr 3.
Ekspozycję można oglądać do końca listopada.

DSC_2401 (Kopiowanie)

DSC_2416 (Kopiowanie)

DSC_2422 (Kopiowanie)

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Kontynuacja budowy chodnika w Chwałowicach

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Letnia scena w Muzeum

stw24.pl2 sierpnia 2021

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021

Wycieczka autobusowa – „Bliskie spotkania z architekturą”

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021