sport

PACIFIC Open Summer 2017 w Stalowej Woli

PACIFIC Open Summer 2017 w Stalowej Woli

Blisko 50-ciu zawodników z rożnych stron Polski wzięło udział w turnieju PACIFIC Open Summer CUP 2017, rozegranym na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli. 

W turnieju wystartowali czołowi amatorzy Polski, m.in.: Tomasz Moczek (Skarżysko Kamienna) – numer 1 kategorii Open,  numer 2 kategorii Open Pro w Polsce, pięciokrotny Mistrz Polski, Aleksander Tor (Mielec) – numer 2 kategorii 60+ w Polsce, dziesięciokrotny Mistrz Polski, Andrzej Moczek (Skarżysko-Kamienna) – numer 1 kategorii 50+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski, Łukasz Puk (Kraśnik) – numer 3 kategorii Open i 35+ w Polsce, były numer 1 kategorii Open i 35+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski, Konrad Maciejewski (Rzeszów) – numer 2 kategorii Open w Polsce, były numer 1 kategorii Open w Polsce,  medalista Mistrzostw Polski, Agnieszka Lucińska-Kozłowska (Starachowice) – numer 1 kategorii 45+ kobiet i numer 3 kategorii Open kobiet w Polsce, medalistka Mistrzostw Polski, Klaudia Hordyjewska (Puławy) – numer 4 kategorii Open kobiet w Polsce, była numer 1 kategorii Open kobiet  w Polsce, medalistka Mistrzostw Polski, Józef Krzysztyński (Rymanów Zdrój) – numer 4 kategorii 40+ i numer 5 kategorii 45+ w Polsce,  medalista Mistrzostw Polski, Andrzej Gąsienica-Roj (Zakopane) – numer 2 kategorii 40+ i numer 3 kategorii 45+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski, Grzegorz Szczotka (Jarosław) – numer 2 kategorii 40+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski, Janusz Cach (Jarosław) – numer 4 kategorii 55+ i numer 8 kategorii 50+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski, Robert Stępień (Stalowa Wola) – numer 7 kategorii 50+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski, Marian Mocoń (Starachowice) – numer 6 kategorii 65+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski, Mieczysław Pęzioł (Stalowa Wola) – numer 4 kategorii 65+ w Polsce, Piotr Hordyjewski (Puławy) – numer 2 kategorii 50+ w Polsce, Marek Tylman (Łaskarzew) – numer 6 kategorii 60+ w Polsce, Adam Konefał (Stalowa Wola) – numer 7 kategorii 60+ w Polsce.

Trofea

W kategorii Open kobiet najlepsza okazała się Klaudia Hordyjewska (Puławy), która w decydującym pojedynku pokonała Agnieszkę Lucińską – Kozłowską (Starachowice) 6-3, 6-4. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Anna Wróbel (Kraków) po wygraniu z Julią Krzysztyńską (Rymanów Zdrój) 7-5, 6-2.

W finale kategorii Open mężczyzn doszło do pojedynku aktualnego i byłego numeru 1 kategorii Open w Polsce: Tomasza Moczka z Łukaszem Pukiem. W meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie lepszy okazał się tegoroczny Mistrz Polski- Tomasz Moczek wygrywając 6-4, 6-4. Kibice jednogłośnie okrzyknęli ten pojedynek  meczem turnieju, a zarazem jednym z najlepszych finałów rozegranych w ostatnich latach na stalowowolskich kortach. W półfinale zwycięzca turnieju wygrał z Bartoszem Micherem (Kraków) 6-1, 6-3, a drugi finalista z Konradem Maciejewskim (Rzeszów) 6-2, 6-3.

W meczu finałowym kategorii 45+ mężczyzn faworyt gospodarzy – Robert Stępień (Stalowa Wola) pokonał lidera kategorii 50+ w Polsce – Andrzeja Moczka 6-0, 6-4. Trzecie miejsce zajęli Andrzej Gąsienica-Roj (Zakopane) i Artem Takmadżan (Stalowa Wola).

W kategorii 60+ mężczyzn żadnych szans swoim rywalom nie dał aktualnie numer 2 tej kategorii, dziesięciokrotny Mistrz Polski –  Aleksander Tor, pokonując w finale Adama Konefała (Stalowa Wola) 6-1, 6-2. Na najniższym stopniu podium stanęli Mieczysław Pęzioł (Stalowa Wola) i Matek Tylman (Łaskarzew).

Wśród deblistów najlepsza okazała się para Filip Sobczyk (Nisko)/Robert Stępień (Stalowa Wola), którzy pokonali w decydującym pojedynku zawodników z Ostrowca Świętokrzyskiego Zbigniewa Dąbrowskiego i Macieja Nowaka 6-3, 6-2. Trzecie miejsce zajęli Maciej Wilczyński (Stalowa Wola) i Tomasz Zontek (Stalowa Wola).

A oto najlepsi zawodnicy z poszczególnych kategorii:

Kobiety Open:

1. Klaudia Hordyjewska (Puławy)
2. Agnieszka Lucińska-Kozłowska (Starachowice)
3. Anna Wróbel (Kraków)

Mężczyźni Open:

1. Tomasz Moczek (Skarżysko-Kamienna)
2. Łukasz Puk (Kraśnik)
3. Konrad Maciejewski (Rzeszów)/Bartosz Micher (Kraków)

Mężczyźni 45+:

1. Robert Stępień (Stalowa Wola)
2. Andrzej Moczek (Skarżysko-Kamienna)
3. Andrzej Gąsienica-Roj (Zakopane)/Artem Takmadżan (Stalowa Wola)

Mężczyźni 60+:

1. Aleksander Tor (Mielec)
2. Adam Konefał (Stalowa Wola)
3. Mieczysław Pęzioł (Stalowa Wola)/Marek Tylman (Łaskarzew)

 Mężczyźni gra podwójna:

1. Filip Sobczyk (Nisko)/Robert Stępień (Stalowa Wola)
2. Zbigniew Dąbrowski (Ostrowiec Świętokrzyski)/Maciej Nowak (Ostrowiec Świętokrzyski)
3. Maciej Wilczyński (Stalowa Wola)/Tomasz Zontek (Stalowa Wola)

Od lewej A.Tor, A.Konefał

od lewej R.Stępień, A.Moczek

Od lewej T.Moczek, Ł. Puk

źródło: MKT Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

stw24.pl29 października 2021

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

stw24.pl7 października 2021

Lekcja WF-u z Mistrzem Olimpijskim Dawidem Tomalą

stw24.pl6 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Voster ATS Team na CRO Race

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Siatkarki VEGI MOSIR wygrały Ogólnopolski Turniej w Kraśniku

stw24.pl20 września 2021