kultura i rozrywka

PANIE WÓJCIE WY SIĘ BÓJCIE

PANIE WÓJCIE WY SIĘ BÓJCIE

W BOJANOWIE BĘDZIE OSTRO

Przyglądając się sytuacji przed wyborami na wójtów w poszczególnych gminach pisaliśmy już o Pysznicy. Teraz kolej na Bojanów. W Bojanowie wystartuje mniej kandydatów niż w Pysznicy, ale za to walka zapowiada się na ostrzejszą, bo z ostrym konfliktem osobistym w tle. Kandydatów prawdopodobnie będzie czterech i nie na dzisiaj nie widać, żeby pojawił się tu ktoś jako wielkie zaskoczenie, co może się przydarzyć w Pysznicy. Pewny kandydat to aktualny wójt od trzech kadencji Sławomir Serafin. Również raczej pewnym kandydatem będzie wystawiany przez PiS Edward Sulich. Trzecim kandydatem będzie pewnie Grzegorz Janiec. Kolejnym kandydatem jest pewien przedsiębiorca z Przyszowa którego na pewno stać na kampanie lecz na tą chwilę prosi aby nie wymieniać go z imienia i nazwiska .Kto z tej czwórki jest faworytem, a kto statystą?

PiS COŚ UGRA, ALE NIE WYGRA PiS

posiada dość duże wpływy wśród wyborców gminy Bojanów, ale nie przekładają się one na wyniki wyborów na wójta. składają się na to dwie przyczyny. Pierwsza jest taka, że PiS-owi brak było odpowiednio mocnego kandydata, a druga to, fakt, że dotychczasowy wójt politycznie sytuował się na pograniczu PiS-u, PO i zawsze miał dobre relacje z Kościołem. z tego powodu trudno było PiS-owi atakować go w prost. Wygląda na to, że w PiS zrozumiano, że nie warto po raz kolejny postawić na kandydata, który już przegrał z obecnym wójtem. Kandydatem w nadchodzących wyborach ma być radny powiatowy Edward Sulich. Powiedzmy krótko, że nie będzie to faworyt tych wyborów. Sulich musiałby wykonać ogromna pracę by pokonać Serafina. Teoretycznie jest to możliwe, ale musiałby zdobyć przynajmniej część nie – pisowskiego elektoratu. W jego wypadku będzie to raczej trudne. Najbardziej prawdopodobny rezultat to taki, że Sulich tak daleko zajedzie jak daleko zaniesie go szyld PiS-u. Może się zdarzyć, że będzie to stołek wójta, ale do tego potrzebny będzie szczególny zbieg okoliczności.

PANIE WÓJCIE WY SIĘ BÓJCIE

Sytuacja wójta Sławomira Serafina jeszcze nigdy nie była tak trudna. Z jednej strony sprawy w gminie idą zupełnie dobrze, ale trafiają się spektakularne wpadki jak ta z pieniędzmi na solary. Dodatkowo wójt ma pecha, bo niezależne od niego, kompromitujące inwestycje z przebudową mostów przez nieżyczliwych i nie znających rzeczy – a tych najwięcej – kładzione są na jego barki. Czy do wyborów potrafi przekonać wyborców, ze to nie jego wina? Można w to wątpić, bo ma tendencję do zbytniej pewności siebie. Dodatkowo w nadchodzących wyborach skala trudności będzie dla niego o wiele większa. Już nie tylko będzie musiał rywalizować z kandydatem PiS-u, ale przede wszystkim ze swoim byłym pracownikiem z którym rozstał się w atmosferze ostrego, osobistego konfliktu. To prawdopodobnie jeszcze zaostrzy rywalizację. Serafin intensywnie będzie musiał poszerzać swoją bazę wyborczą, bo może mu zabraknąć elektoratu. Może się też zdarzyć, że przy trzech kandydatach dojdzie do drugiej tury, o ile PiS nie zmieni ordynacji. I ta zmiana ordynacji może być szansą dla kandydata PiS-u. Przy jednej turze i ostrej walce między Jańcem i Serafinem kandydat PiS-u może być tym trzecim, który stanie się pierwszym.

KNOCĄ MOSTY DLA PANA OD STAROSTY

Grzegorz Janiec to już nie czarny koń nadchodzących wyborów, ale jeden z faworytów. Że będzie groźnym konkurentem pokazał jego bardzo dobry wynik w wyborach do rady powiatu, osiągnięty prawie bez wysiłku. Jak pisaliśmy ma coś do udowodnienia wójtowi Serafinowi i sytuacja zdaje mu się sprzyjać. Wszystko, co nie wychodzi Serafinowi i czym jest obciążany obecny wójt, to paliwo głównie dla Jańca. Typujemy, że maksymalnie to wykorzysta. Potencjał polityczny Jańca jest być może największy z trójki kandydatów. Janiec może podobać się wyborcom prawie ze wszystkich opcji politycznych. Jest młody, więc przyszłościowy. Nikt nie zarzuci mu, że nie zna się na sprawach gminy czy w ogóle samorządu. Nie wiemy jak jest postrzegany przez księży z gminy Bojanów, a przynajmniej ich neutralność może być kropla, która przeleje czarę na jego korzyść. Słabość Jańca to ta sama słabość jak u wójta Serafina wynikająca z możliwości wprowadzenia jednej tury. O wyborców będzie walczył głównie z obecnym wójtem i może się okazać, że głosy tak się rozbiją, że wygra kandydat PiS-u. Do tej pory w wyborach na wójta w gminie Bojanów było dwóch liczących się kandydatów. teraz będzie trzech. Komu zabraknie głosów

Weronika Przestój

9 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021