Kronika Policyjna

Para włamywaczy zatrzymana w Stalowej Woli

Para włamywaczy zatrzymana w Stalowej Woli

Policjanci na gorącym uczynku włamania do automatu z pieniędzmi, który znajdował się w samochodowej myjni, zatrzymali 31-letniego mężczyznę i jego 30-letnią wspólniczkę. Zatrzymanie było możliwe dzięki szybko przekazanej informacji o zdarzeniu przez pracownika firmy ochrony.

Do zdarzenia doszło w piątek w Stalowej Woli na ulicy Przemysłowej, tuż po godz. 1 w nocy. Pracujący w pobliżu samochodowej myjni pracownik firmy ochraniającej zauważył mężczyznę, który podejrzanie się zachowywał i manipulował przy automacie z pieniędzmi. Widząc to, pracownik ochrony powiadomił stalowowolskich policjantów, którzy natychmiast udali się w ten rejon i zatrzymali mężczyznę.

Po wylegitymowaniu okazało się, że był to 31-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali 30-letnią kobietę, również z powiatu przemyskiego, która była wspólniczką zatrzymanego 31-latka. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Byli trzeźwi.

Jak ustalili pracujący nad tą sprawą policjanci, włamanie w Stalowej Woli nie było jedynym występkiem zatrzymanej pary. Śledczy ustalili, że 31-latek i jego 30-letnia wspólniczka usiłowali włamać się do automatu w samochodowej myjni w Przeworsku, a w powiecie łańcuckim i w Leżajsku włamali się do automatów z pieniędzmi kradnąc z nich pieniądze w kwocie blisko 150 złotych.

Policjanci przedstawili zatrzymanym cztery zarzuty. Mężczyzna usłyszał dodatkowo zarzut prowadzenia samochodu pomimo obowiązującego zakazu. 31-latek i 30-letnia kobieta przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli wyjaśnienia. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Dziś policyjne działania “Smog”

stw24.pl17 czerwca 2021

Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

stw24.pl16 czerwca 2021

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej kobiety

stw24.pl7 czerwca 2021

Dwie kolizje z udziałem nietrzeźwych

stw24.pl26 maja 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zabłądziła w lesie – pomogli jej policjanci

stw24.pl18 maja 2021

Z seniorami o bezpieczeństwie

stw24.pl15 maja 2021
areszt-policjant

Trafił do aresztu za napad na kobietę

stw24.pl6 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021

Policja nakryła trzech 13-latków na niebezpiecznych eksperymentach

stw24.pl28 kwietnia 2021