Rozrywka

Parking przy MOSiR otwarty

Parking przy MOSiR otwarty

W dniu 28 maja 2021 r. oddany został do użytku wyczekiwany przez użytkowników obiektów przy ul. Hutniczej 15 parking.

Przebudowane zostały drogi dojazdowe oraz wprowadzona została organizacja ruchu która znacząco poprawi bezpieczeństwo osób dojeżdżających do obiektów MOSiR. W wyniku wykonanych prac powstały nowe miejsca postojowe dla autobusów, tak zlokalizowane aby osoby wysiadały bezpośrednio na ciąg pieszy prowadzący do wejścia na pływalnię i halę sportową bez konieczności przechodzenia przez drogę, powstało 95 miejsc postojowych dla samochodów osobowych w tym 4 dla posiadaczy kart parkingowych i 2 dla rodzin z dziećmi, ciągi pieszo rowerowe prowadzące od ul. Hutniczej do wejścia w budynku administracyjnym oraz do wejścia głównego hali sportowej i pływalni krytej wraz z nowymi wiatami postojowymi.

Wszystkie prace mają nie tylko zwiększyć dostępność miejsc postojowych dla użytkowników naszych obiektów ale również dzięki ograniczeniu ilości stopni i schodów ułatwiona została dostępność do obiektów dla osób z niepełnosprawnościami.

Nawierzchnia drogi oraz ciągów pieszo rowerowych została wykonana z estetycznej kostki brukowej. Miejsca parkingowe zostały wykonane w technologii łączonej tj. płyt ażurowych i kostki brukowej. Przyjęcie takiej technologii wykonania miejsc parkingowych ograniczy ilość odprowadzanych wód opadowych do kanalizacji deszczowej i poprzez pozostawienie jak największej powierzchni chłonnej.

Istotnym elementem przeprowadzonej inwestycji jest oświetlenie ciągów pieszo rowerowych, drogi dojazdowej i miejsc parkingowych. Zostało wykonane tak aby w porze wieczornej korzystanie z naszych obiektów było bezpieczne. Lampy wyposażone są w energooszczędne diody led.

Całość została uzupełniona obiektami małej architektury tj. ławkami typu parkowego, estetycznymi koszami na odpady, słupki i bariery ograniczające wjazd pojazdów nieuprawnionych.

Zakres inwestycji obejmował również prace które są mniej istotne z punktu widzenia użytkowników i efekty tych prac nie są dla nich widoczne tak jak ww. aspekty. Jednak są najważniejsze z punktu widzenia osób dbających o stan techniczny obiektów, z punktu widzenia bezpieczeństwa budynków i użytkowników oraz związanych z ochroną środowiska. Są to wszystkie sieci i urządzenia uzbrojenia terenu. Przebudowie poddane zostały sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej i technologicznej.

Przebudowa parkingu jest dopełnieniem prac jakie miały miejsce niedawno tj. kompleksowej termomodernizacji obiektów, dzięki którym zespół obiektów sportowych przy ul. Hutniczej 15 zyskał nowoczesny i estetyczny wygląd.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło MOSIR

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Same sukcesy Zespołu Tanecznego “KIK” z Pysznicy

stw24.pl10 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Rowery od Huty dla wychowanków Domu Dziecka

stw24.pl31 maja 2021

Miejski Dzień Dziecka – Piknik z PRZYGODAMI już jutro

stw24.pl31 maja 2021

Maraton Czytania pod biblioteką

stw24.pl30 maja 2021

LATAWCOWY DZIEŃ DZIECKA w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego

stw24.pl25 maja 2021

Dzień Matki w Muzeum

stw24.pl24 maja 2021