W Stalowej Woli

Parkingi, nie stojaki!!! Mówią mieszkańcy!!!

Parkingi, nie stojaki!!! Mówią mieszkańcy!!!

USZCZĘŚLIWIAJĄ NA SIŁĘ

Między blokami u zbiegu ulic Czarnieckiego i Żwirki i Wigury w ostatnich latach wiele się zmieniło na korzyść. Zadbały o to zarówno Spółdzielnia Mieszkaniowa, jak i Miasto. Cieszą nowe chodniki i miejsca do zabawy dla dzieci. Przybyło też trochę miejsc parkingowych. Jednak to właśnie nowe miejsca parkingowe są najbardziej oczekiwane przez mieszkańców.

Czy ktoś się z tym zgadza, czy nie, to samochodów przybywa i mieszkańcy kończący pracę w granicach 17 – 18 maja znikomą szansę znaleźć miejsce do parkowania. W efekcie właśnie ci mieszkańcy parkowali swoje auta nie od podwórka, a od strony ulicy. Wszystko było dobrze do momentu kiedy – jak to u nas – zaczęło to komuś przeszkadzać.

Wprowadzono zakaz parkowania w tym miejscu. Tych, którzy się nie podporządkowali wzięła w obroty policja. Policjanci przez kilka dni „tępili” niesfornych mieszkańców ,posypały się mandaty i pouczenia Autorzy tego głupawego pomysłu mogli uznać, że mają sukces. Od strony ulicy samochody nie parkują i komuś może wydawać się, że wszystko jest w porządku. Jak się patrzy od ulicy to może się tak wydawać.

Taki ktoś nie usłyszy narzekań i przekleństw od mieszkańców, którzy mają duży problem, żeby znaleźć gdzieś w pobliżu miejsce do parkowania. Na kpinę z tych ludzi zakrawa to, że ustawiono tam stojak na „miejskie rowery”. Przecież stoi już tam stojak na rowery, który nigdy się nie zapełnia. Stojak na „miejskie rowery” ustawiono akurat w miejscu gdzie przechodzi wiele osób, bo jest tam i kiosk i przystanek autobusowy. Minął tydzień i jakoś nie zauważono niemal nikogo, kto korzystałby z „miejskich rowerów”. To dodatkowo wkurza mieszkańców. Nie tego oczekują.

Czy rzeczywiście parkowanie w tej okolicy kilku aut jest takim problemem? Po co na siłę uszczęśliwiać mieszkańców na silę „miejskimi rowerami”? A może autorzy tych pomysłów zamontowaliby stojak z „miejskimi rowerami” przed swoimi domami? Niech zaczną uszczęśliwianie w ten sposób od siebie. Ponoć obecnie władza jest blisko ludzi. Coś w to wątpimy. My mamy głosy z bloków u zbiegu Czarnieckiego i Żwirki i Wigury, że mieszkańcy nie chcą, żeby uszczęśliwiać ich na siłę. Potrzebują parkingów, a nie stojaków na rowery, którymi nikt nie jeździ.

Grzegorz Poniedzielski

IMG_5365

IMG_5366

IMG_5368

IMG_5371

IMG_5372

10 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021