W Stalowej Woli

Parkomaty staną w okolicy hali targowej ?

Parkomaty staną w okolicy hali targowej ?

Niewykluczone, że strefa płatnego parkowania jeszcze w tym roku powstanie przy ul. Okulickiego w Stalowej Woli. Nad jej wprowadzeniem zastanawia się Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. Z pewnością wtedy łatwiej byłoby znaleźć wolne miejsce w tej okolicy, co teraz nie jest najłatwiejsze.

Jak zaznacza prezydent pomysł ten wynika z tego, że niekoniecznie auta przy tej ulicy zostawiają tylko klienci. – Wystarczy przejechać tamtędy koło godz. 8 – 10 rano, cały parking jest wtedy zajęty. To oznacza, że stojące tam auta należą, albo do okolicznych mieszkańców, albo są to samochody podrzucane, albo też do kupców, którzy sami ograniczają dojazd do swoich miejsc handlowych dla klientów. Sam wielokrotnie jeżdżąc i szukając miejsca do zaparkowania przy hali targowej, zniechęcałem się i jechałem na wygodny parking przy galerii handlowej. I z pewnością wiele innych osób także robiło to sami. To nie nie służy rozwojowi kupieckiemu, gospodarczemu tego miejsca. Chciałbym żeby mieszkańcy wyrazili swoją opinię na ten temat – stwierdza.

Zaznacza, że oczywiście pierwsze pół godziny, a może i nawet godzinna parkowania będzie za darmo. Stawki i regulamin dotyczący parkowanie uchwali Rada Miasta.

Prezydent zaznacza, że dotychczas nie było możliwości wprowadzenia przy ul. Okulickiego płatnej strefy parkowania, gdyż kilka lat temu ulica ta była modernizowana w ramach projektu unijnego, który wykluczał takie rozwiązanie. W tym roku projekt się kończy.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021

Wycieczka autobusowa – „Bliskie spotkania z architekturą”

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Onko Tour – Rowerem po zdrowie

stw24.pl28 lipca 2021

Powiat przejmuje „Medyka”, szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb

stw24.pl23 lipca 2021

Będzie remont sali sportowej przy CEZ w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021