W Stalowej Woli

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej gościli w Stalowej Woli

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej gościli w Stalowej Woli

Czego chcą obywatele? Co to znaczy Polska obywatelska? Jaka jest kondycja polskiego przemysłu obronnego. O tym rozmawiano podczas spotkania zorganizowanego przez Platformę |Obywatelską w Stalowej Woli. Takie spotkania odbyły się także dziś w kilkunastu miastach na Podkarpaciu. Przyjechało tu około 60 parlamentarzystów tego ugrupowania.

W Stalowej Woli gościł Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO, minister obrony narodowej w rządzie Ewy Kopacz, Bożena Kamińska, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Polski Wschodniej, Joanna Fabisiak i Piotr Cieśliński.

– Po raz 9. jako parlamentarzyści PO jesteśmy w różnych miejscach w Polsce, dziś przyszedł czas na Podkarpacie. Po konferencji w Rzeszowie rozjechaliśmy się do wszystkich powiatów. Bardzo wierzymy w tę akcję. Obywatele chcą rozmawiać o tym, co się dzieje o polityce, która czy chcemy czy nie, wróciła do rozmów domowych – mówił poseł Tomasz Siemoniak. Jako były minister obrony narodowej, który wielokrotnie gościł w Hucie Stalowa Wola zaznaczał, że w dalszym ciągu są mu bliskie losy tego zakładu. – Cieszę się, że ten impet nadany wtedy jest utrzymany armatohaubice i cały program były bardzo potrzebne polskiej armii. To jest przykład dobrej roboty i tego, że od dobrego przywództwa, śmiałych decyzji bardzo dużo zależy. Obawiam się niestety, że dziś w zbrojeniówce ludzi o tej kompetencji, tej wiedzy, tym formacie nie ma – mówił.
Tak poseł Siemoniak, jak i posłanka Bożena Kamińska zaznaczali, że mieli okazję współpracować z byłą posłanką Renatą Butryn w komisji obrony narodowej.

Posłanka Kamińska, jako przewodniczącą  Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Polski Wschodniej odniosła się do inwestycji drogowych na tym obszarze.  – Pilotujemy wszystkie kwestie w szczególności dotyczące rozbudowy infrastruktury, która została rozpoczęta za czasów rządów PO i PSL, również programów, które miały zagwarantowane finansowanie na inwestycje w szczególności drogowe.|Przebieg drogi S19 jakby politycznie robi skręt w stronę |Przemyśla, a miał być tym korytarzem, który będzie łączyć północ z południem. Na to reagujemy, stosujemy interpelacje do ministerstwa transportu, oczywiście odpowiedzi nie ma. PO i PSL pozostawiło po swoich rządach ponad 3 tys. km autostrad obecnie w programie minister zaplanował budowę 34 km dróg. To jest skala powstrzymania inwestycji transportowych i drogowych niezbędnych do rozwoju gospodarczego Polski wschodniej – oceniała.

Odniosła się również do nadchodzących wyborów samorządowych. Mocno podkreślała, że PO chce wspólnie z innymi ugrupowaniami opozycyjnymi jak również samorządowymi iść do wyborów. – Żeby  wygrać z niszczącym demokrację, wolność i samorządność  rządem PiS-u – mówiła zdecydowanie. Natomiast poseł Siemoniak zaznaczał, że nie wyobraża sobie tego, by Renata Butryn w kolejnej kadencji nie wróciła do parlamentu i bardzo jej brakuje w komisji obrony.

 Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021