W Stalowej Woli

Pasażerowie pojadą mniejszymi autobusami

Pasażerowie pojadą mniejszymi autobusami

1,4 mln zł kosztowały trzy nowe małe autobusy, które w ostatnim czasie zakupił Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli. Jeden z nich już jeździ po mieści od około 2 miesięcy a kolejne 2 właśnie pojawią się na ulicach. Zatem na niektórych liniach pasażerowie będą mogli skorzystać z tych pojazdów.

img_8964

Pod koniec października MZK zakupił miniautobus marki: Karsan, na podwoziu fiata ducato, który zużywa około 12 litrów na 100 km i zabiera 25 pasażerów.  Koszt tego pojazdu, to 200 tys. zł.  Natomiast najnowszy nabytek, to dwa autobusy MiniCity LF, z silnikiem Mercedes-Benz 516 wyprodukowane przez sanocki Automet.  Te niskopodłogowe minibusy mają 15 miejsc. Łączny koszt zakupu tych dwóch pojazdów, to 1,2 mln zł.  To pierwsze, małe autobusy, które pojawiły się w taborze miejskiego przewoźnika. Będą one wykorzystywane na kursach, którymi jeździ mniejsza liczba pasażerów.

– Mija dokładnie rok od momentu przejęcia Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej przez Miejski Zakład Komunalny. Widać, że to była jedna z najlepszych decyzji jaką podjęliśmy w tej kadencji, tak, aby stworzyć nowoczesną, przyjazną, dobrą, a jednocześnie ekonomiczną komunikację nie tylko dla mieszkańców Stalowej Woli, ale również  dla mieszkańców powiatu stalowowolskiego i niżańskiego.  Dziś możemy zaprezentować dwa nowe busy, które zostały wyprodukowane w Sanoku – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny. Zaznaczał, że te ekonomiczne, bezpieczne i funkcjonalne pojazdy, są szersze niż zwykłe busy, dlatego komfort jazdy jest dużo większy. Ponadto z punktu widzenia organizatora transportu publicznego, jakim jest miasto, ważna jest ekonomia jazdy. Te autobusy spalają około 11 – 13 litrów na 100 km, zaś duże autobusy, które posiada przewoźnik spalają nawet 37 litrów. Zatem jest to trzykrotna oszczędność.
– Po raz kolejny MZK udowadnia,  że potrafi organizować pracę w sposób ekonomiczny, a jednocześnie funkcjonalny – zaznaczał włodarz.

Jeśli MZK otrzyma dofinansowanie w ramach programu Miejskich Obszarów Funkcjonalnych, to w planach jest zakup kolejnych pojazdów. – Cały czas myślimy o tym, by dokupić małe autobusy, bo to one powodują, że koszty eksploatacji są dużo mniejsze, a ponadto pojazdy te są szybsze na trasie – informowała Anna Pasztaleniec, prezes MZK.

img_8976

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021