W Stalowej Woli

Pasażerowie pojadą mniejszymi autobusami

Pasażerowie pojadą mniejszymi autobusami

1,4 mln zł kosztowały trzy nowe małe autobusy, które w ostatnim czasie zakupił Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli. Jeden z nich już jeździ po mieści od około 2 miesięcy a kolejne 2 właśnie pojawią się na ulicach. Zatem na niektórych liniach pasażerowie będą mogli skorzystać z tych pojazdów.

img_8964

Pod koniec października MZK zakupił miniautobus marki: Karsan, na podwoziu fiata ducato, który zużywa około 12 litrów na 100 km i zabiera 25 pasażerów.  Koszt tego pojazdu, to 200 tys. zł.  Natomiast najnowszy nabytek, to dwa autobusy MiniCity LF, z silnikiem Mercedes-Benz 516 wyprodukowane przez sanocki Automet.  Te niskopodłogowe minibusy mają 15 miejsc. Łączny koszt zakupu tych dwóch pojazdów, to 1,2 mln zł.  To pierwsze, małe autobusy, które pojawiły się w taborze miejskiego przewoźnika. Będą one wykorzystywane na kursach, którymi jeździ mniejsza liczba pasażerów.

– Mija dokładnie rok od momentu przejęcia Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej przez Miejski Zakład Komunalny. Widać, że to była jedna z najlepszych decyzji jaką podjęliśmy w tej kadencji, tak, aby stworzyć nowoczesną, przyjazną, dobrą, a jednocześnie ekonomiczną komunikację nie tylko dla mieszkańców Stalowej Woli, ale również  dla mieszkańców powiatu stalowowolskiego i niżańskiego.  Dziś możemy zaprezentować dwa nowe busy, które zostały wyprodukowane w Sanoku – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny. Zaznaczał, że te ekonomiczne, bezpieczne i funkcjonalne pojazdy, są szersze niż zwykłe busy, dlatego komfort jazdy jest dużo większy. Ponadto z punktu widzenia organizatora transportu publicznego, jakim jest miasto, ważna jest ekonomia jazdy. Te autobusy spalają około 11 – 13 litrów na 100 km, zaś duże autobusy, które posiada przewoźnik spalają nawet 37 litrów. Zatem jest to trzykrotna oszczędność.
– Po raz kolejny MZK udowadnia,  że potrafi organizować pracę w sposób ekonomiczny, a jednocześnie funkcjonalny – zaznaczał włodarz.

Jeśli MZK otrzyma dofinansowanie w ramach programu Miejskich Obszarów Funkcjonalnych, to w planach jest zakup kolejnych pojazdów. – Cały czas myślimy o tym, by dokupić małe autobusy, bo to one powodują, że koszty eksploatacji są dużo mniejsze, a ponadto pojazdy te są szybsze na trasie – informowała Anna Pasztaleniec, prezes MZK.

img_8976

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021